Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Munka ötlet? (részletek lent)

Munka ötlet? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy mi legyek. Nincs tervem. Viszont a modell-kifutómodell szakma nagyon érdekel és szeretnék is vele foglalkozni de szeretnék e mellett valami komolyabb munkát is. most leszek elsős a gimibe, úgyhogy van időm még gondolkodni de már szeretném eldönteni.Valami pörgős munkára gondoltam ahol jól lehet keresni.Ötletek? Vagy ti,hogy tervezitek a jövőt,mik szeretnétek lenni?(talán ezek közül is találok valamit ami érdekelne)

Előre is köszi :)


2011. aug. 1. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Jajj.. neharagudj, amiért ezt mondom, de ez elég kevés. Komolyan csak ennyit tudsz magadról? Hogy modell akarsz lenni, és pörgős életet szeretnél és sok pénzt?

Szerintem minden ember ezt akarja, és nem egy nagyon uncsi melóban punnyadni egész nap.

A másik. Mik a kedvenc tantárgyaid? Térképezd fel önmagad! 14-15 évesen azért már annyit kéne tudnod, hogy mi az ami taszít. Például, hogy nem tudsz túl sok információt megjegyezni. Vagy hogy inkább kreatív típus vagy. Vagy iszonyodsz a vértől. Nemtudom, de valami egyéb támpont jól jönne még.

Mert érted, pörgős munka a sürgősségi traumatológus munkája és egy nyomozóé is.

Nem azt mondom, hogy legyen már élére állítva minden egyes terved lapokon, de azért kezdj el te is kicsit utánanézni, mik a jó és rossz tulajdonságaid stb. Ez alapján már könnyebben tudsz kizárni foglalkozásokat..

Felvi.hu-n minden egyes szaknál van szakleírás, szerintem ezeket böngészd át, elég jól leírja a végzettségek tartalmát, értelmét, jövőjét.

Neharagudj, nem akartalak lehurrogni, vagy megbántani, csak nagyon fontos, hogy Te magad minél többet tudj meg magadról és magad dönts, ne pedig másokra hagyatkozz és ők döntsenek helyetted.

Velem is ez volt, orvosira akarnak küldeni, mennék is szívesen, idáig erre készültem, külön kémia-biosz tanár stb.. de most nyáron jöttem rá, hogy a nemzetközi tanulmányok vonz igazán.. a probléma az csak az, hogy idén érettségizem és idáig csak az orvosira készültem.

2011. aug. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van. De nem is lehet hibáztatni téged sem. 14-15 évesen én sem igazán tudtam, mit akarok. Jó tanuló voltam, sok minden érdekelt, nem könnyű így kiindulási pontot találni. Én egészségügyi szakközépbe akartam menni, mert kb. 6. óta az élt bennem, hogy orvos leszek (nem a szüleim nyomására). Aztán a szüleim tanácsára végül mégis egy környezetvédelmi szakközépbe mentem (egyik legjobb hírű suli volt a környéken a szakközepek közt - a gimit nem akartam). Ott egészen 10.-ig orvosira készültem, de akkor elbizonytalanodtam, mert rájöttem, hogy nem bírnám azt a felelősséget. Így kézenfekvő volt a környezetmérnöki szak. A környezetmérnöki közepén rájöttem, hogy a vegyészet érdekel, úgyhogy most ez az irány (de azt a képzést is végigcsináltam).

Ne aggódj amiatt, hogy nem tudod konkrétan, mi akarsz lenni. Az jó, ha el tudsz képzelni egy jövőt magadnak, de ne ijedj meg, ha közben elbizonytalanodsz, és változtatnod kell a terveiden. Meg önmagadat megismerni is csak úgy tudod, ha minél több dolgot megtapasztalsz. Idő közben alakul majd.

2011. aug. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem. És igazatok van. Tényleg nem írtam le túl sok dolgot.

Régen állatorvos szerettem volna lenni, de én is úgy éreztem,hogy nem bírnám a felelősséget, meg a metekal volt elég sok problémám.(érdekes,hogy az vért nem bírom de itt nem zavart.) A többi tantárgyból 4es, 5ös vagyok még fizikából is 5ös ezért senki nem érti,hogy a matek mért nem megy nekem. A baj az,hogy sokáig gondoltam,hogy állatorvos leszek,így nem tudom magamat másik munkában elképzelni, meg nem is nagyon tudok olyan munkát ami tetszene. A rendezvény szervezés is tetszett de arról anyum lebeszélt meg azt sem akarta,hogy szakközépbe mennyek.

2011. aug. 2. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!