Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme az unokaöcsémnek...

Van értelme az unokaöcsémnek állatorvosnak tanulnia?

Figyelt kérdés
Idén érettségizik,nagyon jól tanul,és szereti a kisnyulakat.Viszont a családnak semmi pénze,hogy később támogassa a fiút egy önálló praxis beindításában.Ennek ellenére nagyon támogatják.Van értelme ennek tanulnia,milyen lehetőségei lehetnek ha lediplomázott?
2009. febr. 28. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
őőőő... nem tudom, de ha nagyon szeretne az lenni akkor sztem abban érné el a legnagyobb sikereket és abban a munkában érezné magát igazán jól.
2009. febr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen van értelme! Már iskola mellett is elmehet rendelőkbe asszisztensként dolgozni, ismerkedni a gyakorlattal, és persze kapcsolatokat szerezni. Amikor lediplomázott, szintén betársulhat egy már meglévő rendelőbe, és majd a későbbiekben kialakul, hogy önálló praxist indít -e. Egyébként is, sajnos a gyakorlati oktatás az egyetemen nem elegendő ahhoz, hogy valaki a diploma átvétele után rögtön önállóan dolgozzon. Kell egy kis idő, amíg tapasztalatot szerez valaki mellett. Ne adja fel az álmait, ha nagyon szeretné, sikerülni fog!


Egy volt állatorvos hallgató és asszisztens

2009. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nemcsak magánparxis létezik a világon. sok állatorvos dolgozik az agrárszakmában.
2009. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,ironikusan írtam a "szereti a kinyulakat" kifejezést,mert a szülei szerint ennyi elég.

De amikor a taníttatás is hitelből menne,és végül is nincs a munkavállalásra annyi lehetősége,akkor minek kergetnek ilyen álmokat?

Sőt már előre sír a szájuk,hogy miért nem ingyenes a felsőoktatás ez Nekik milyen sokba fog kerülni.

2009. febr. 28. 13:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Értelme az van, mégha nem is tud a szakmájában elhelyzkedni, az állatorovos végzettség jó pont pl egy állatkertben, vagy bárhol máshol, ahol állatok vannak.

Viszont az, hogy a nyulakat szereti, még nem feltétlenül elég, hiszen ki ne szeretné a kisnyulakat, macsakákat, kutyusokat stb. Szóval az állatorvoslásnak is megvan a maga rideg valósága, ott bizony szenvedő állatokkal találkozik az ember, nem fenékig tejfel. Persze ettől még nyugodtan megpróbálhatja, sőt, azt érdemes tanulni, ami érdekli az embert, csak kell egy B terv is, ha esetleg mégse jönne be az állatorvosi.

2009. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok. Azt nem értem, hogy miért lenne hitelből a taníttatása, hiszen államilag finanszírozott képzésre is mehet, nem? A tankönyvek nem olcsók, az igaz, de többségüket meg lehet szerezni könyvtárból vagy felsőbb éves hallgatóktól.

Összességében az a véleményem, hogy ha a gyereknek tényleg az a vágya, hogy állatorvos legyen, akkor meg kell tenni mindent ez érdekében. Akár az egész életének a boldogsága múlhat ezen. Annyi ember adja fel az álmait, aztán fásultan megy a mókuskerékben. Én mindenkit arra bíztatok, hogy igenis az álmokért harcolni kell!

2009. febr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tudna elhelyezkedni? A legtöbb állatorvosi rendelőben 1-3 tulajdonos osrvos van legalább ugyanennyi alkalmazott orvos. Egyetem után a szükséges tapasztalatot megszerzi alkalmazottként és összespórol annyit, hogy beszállhasson egy saját rendelőbe.
2009. febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában elég kevés embernek van a zsebében fix állásajánlat 18 évesen. Ezért nem igazán értem a kérdést: ennyi erővel senki ne tanuljon semmit, mert nem biztos, h'abból fog megélni? Furcsa a hozzáállásod, végül is nem neked kell kifizetni az egyetemet.
2009. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
sosem értettem az ilyen aggodalmakat. akkor mégis, minek menjen? legyen kohász, csak mert az stabilabbnak tűnik?:) ha van hozzá agya, meg kedve, akkor igenis legyen állatorvos. mellesleg egy munka sem stabil. az emberek jellemzően azokkal a szakmákkal szemben ilyen félősek, amiről semmit sem tudnak.
2009. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Heló!Ha tényleg nagyon jól tanul akkor egy fillért nem kell fizetni max a koleszot neki!!!Ugyanis amúgy ha 424 pont alatt kerül be az állatorvosira,akkor 1millió100ezer Ft egy félév,de ha eléri a 424 pontot akkor viszont automatikusan felveszik államilag támogatottra,ott viszont nem kell semmi tandíjat fizetni,max csak a kolesz sztem.Én is az akarok lenni,és azért tok ennyi mindent,már utánanéztem.És amúgy mi se vagyunk gazdagok,sőt,de a szüleimet semmiképpen nem kergetném adósságba,hogy félévente több mint 1 milliót fizessenek azért,h annak tanulhassak,ők már akkor nyugdíjasok lesznek.Én is nagyon jól tanulok,kitűnő vok,pont ezért tanulok ennyit,ha eljön az idő,akkor mehessek államilag támogatottra.
2009. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!