Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítesz nekem ezekben a...

Segítesz nekem ezekben a kérdésekben? Hf.

Figyelt kérdés

Mely állításhalmaz nem igaz a füves pusztákra?


a)Esős és száraz évszak. Évi csapadékmennyiség 250–1500 mm. 25–27 °C évi középhőmérséklet. Talaja tápanyagdús.

b)Az Egyenlítő mentén helyezkednek el. A legnagyobb kiterjedésű Dél-Amerikában található. Ezen kívül Afrikában, Délkelet-Ázsiában és egy kis területen Ausztráliában találunk ilyen életközösséget.

c)Legjellemzőbb állatai a hatalmas csordákban élő növényevő patások, a macskaféle ragadozók, a különböző majomfajok és számos madárfaj.

d)Különbözőképpen nevezik az egyes kontinenseken. Elnevezésük Eurázsiában sztyeppe, Észak-Amerikában préri, Dél- Amerikában pampa, hazánkban puszta.

e)A csapadék évi mennyisége 200–500 mm közötti, eloszlása egyenlőtlen, főleg tavasszal és ősszel esik, nyáron gyakori az aszály.

f)Az állatoknak itt elsősorban a szárazsághoz, a szélhez és a nagy hőingadozáshoz kell alkalmazkodniuk.


és


Egy 16 mezőből álló négyzetben helyezzünk el négy betűt úgy, hogy minden függőleges oszlopban, minden vízszintes sorban és minden átlóban csak egy betű legyen! Párosítsd a kérdéseket a helyes megoldással!

a)Hány megoldás van azonos betűk esetén?

A válasz..... (1,vagy 2)

b)Hány megoldás van különböző betűk esetén?

A válasz.....(1, vavgy 2)

1. 194 2. 8

ezt a 2 kérdést nem nagyon tudom, légyszi segítsetek benne. :)


2011. ápr. 12. 19:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!