Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemista vagyok, de szeretn...

Egyetemista vagyok, de szeretnék szakot és iskolát váltani. Viszont ahhoz újra kell érettségiznem. Így rám is vonatkozni fog a 2 emeltszintű?

Figyelt kérdés
Jövőre jelentkeznék új szakra és érettségire.
2011. ápr. 22. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Jövőre még sehova nem fog kelleni 2 emelt. 1 emelt is kevés helyre fog kellene. 2013-tól viszont elég sok helyre kelleni fog 1 emelt, az orvosira 2 is. De csak oda, máshova még egyáltalán nincsenek konkrét tervek a 2 emeltről.
2011. ápr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De alapvetően a válasz igen, a kétszintű rendszerben érettségizettekre ugyanúgy vonatkozni fognak ezek a feltételek, hiába érettségiztél már jóval korábban.
2011. ápr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van, 2013-tól, és csak az kap felmentést, akinek már van diplomája.

Szerintem a legjobb lenne, ha a nyáron felkészülnél, és már ősszel letennéd a szükséges érettségit. Szeptember 5-ig kell jelentkezni.

2011. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De ha jövőre jelentkezek, akkor még jó vagyok. Akkor csak 2012 lesz.
2011. ápr. 22. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
1-2 szakra már jövő évtől is kell. De ha megírod, hova jelentkeznél, könnyebben tudnánk segíteni.
2011. ápr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!