Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási intézménybe...

Felsőoktatási intézménybe való tovább tanuláskor, ha a felvételikor kiválasztok egy 5. tantárgyat és abból viszem a jegyet, akkor kötelező abból is érettségiznem vagy lehet másból is?

Figyelt kérdés
Kémiából már meg van a 2 5-ös, de fizikából szeretnék érettségizni. Na most ezt így lehet, hogy kémia jegyeket viszek és fizikából érettségizek?
2011. okt. 13. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kettő között nincs összefüggés, bátran lehet más az 5. érettségi tárgyad.
2011. okt. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Azt nézd meg, hogy ahova jelentkezni akarsz, az a hely mit kér. Mert továbbtanuláskor előfordulhat, hogy érettségi eredmény számításával jobban járnál, de akkor abból is kell érettségizned, amiből a pontot kell vinned.
2011. okt. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
drinkingstraw's back írja jól, az év végi eredményekből vitt pontok és az érettségik között nincs összefüggés, így vitt pontnak célszerű azt választani, ami már biztos, utána meg akármiből érettségizhetsz. Ez évtől érdekesebb is ez a téma, mivel a vitt pont már csak természettudományos tárgy lehet, de ennek ellenére az 5. érettségi továbbra is bármi lehet, elég abszurd lenne megkövetelni, hogy a két tárgy megegyezzen.
2011. okt. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Nincs igazgatok. Mert vannak olyan képzések, amik kötelező érettségi tantárgyakat írnak elő. Pl. mérnök informatikus szakra érettségi követelmény a matematika és fizika, vagy biológia vagy informatika. Ha 5. tárgyként nem az utóbbi háromból választ valaki, eleve nem veszik fel. Hiába tanulta középiskolában, és vinné belőle a középiskolai eredményét pontszámban.
2011. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Ja! És nincs jogszabály arra, hogy csak természettudományos tantárgy lehet 5. érettségi tárgy. Ez még csak tervezet, de az idei tanévet biztosan nem érint.
2011. okt. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy te egy specializált esetről beszélsz, még igazunk van. Már az első hozzászólásod sem volt számomra világos, hogy azzal mit akarsz mondani. Teljesen nyilvánvaló, hogy azért érettségizik fizikából, mert JOBBAN megy neki, tehát jobb lesz az érettségi eredménye. Én nem tudok olyan szakról, ahol a kémia helyett nem fogadnak el fizika érettségit, szóval felesleges kavarnod.


"Ha 5. tárgyként nem az utóbbi háromból választ valaki, eleve nem veszik fel. Hiába tanulta középiskolában, és vinné belőle a középiskolai eredményét pontszámban."


Ez megint kuszaság. Gondolom az első mondatodban érettségire gondoltál, az még világos. A második mondatodnak azonban semmi értelme. Miért ne vihetné emellett egy tök más tárgy középiskolai eredményeit? Épp erről beszéltünk, hogy bármit választhat ötödik évvégis tárgynak. Vagy ha az érettségi megkötésre gondolsz, akkor hogy akarsz érettségi eredményből középiskolai pontot vinni?

2011. okt. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha te az összes magyarországi felsőoktatási szak érettségi követelményét ismered, nagyon ügyes vagy. Én csak annyit mondtam, nézze meg, hogy ahova jelentkezni akar, mik a kötelező érettségi tárgyak. Ennyi.
2011. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Andizsuzsi, te kevered az év végi jegyekből vitt pontokat az érettségi pontokkal.

Leírom a saját példám:

Én az 5. tárgynak az éneket választottam, mert csak 9. és 10. osztályban tanultuk, és mindenki 5-öst kapott, nem volt nagy komolysága az egésznek. Maga az osztályfőnök is azt javasolta, hogy ezt írjuk be, mert ez elég előnyös.

Ennek ellenére az osztályból senki nem volt, aki énekből érettségizett volna, és az lett volna a felvételi tárgya. Én pl. kémiából érettségiztem ötödikként.

Tehát ennek a 2 tárgynak nem kell megegyeznie, viszont az újdonság, hogy az év végi pontokat már kötelezően a matek, töri, magyar, nyelv és term. tud. tárgyakból kell számolni, tehát megszűnt a teljesen szabad választás lehetősége. Még egyszer leírom, ez az 5. érettségire nem vonatkozik, az továbbra is bármi lehet.

2011. okt. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 reptoid ***** válasza:

Andizsuzsi


Szvsz, nem, te elkezdtél okoskodni, csak nem volt mire.

drinking straw pedig ebben a témakörben évek óta maga az atyaúristen, (jó és rossz értelemben is :D), hidd el, neki van igaza.

2011. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!:)
2011. okt. 15. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!