Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abc-eladó a szakmám és elvégez...

Abc-eladó a szakmám és elvégeztem a kereskedő vállalkozót is. Ez középfokú végzettségnek számít? (nincs éretségim)

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Igen, a szakma középfokú végzettség.
2009. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Az Abc eladó az egy alapfoku szakma,ha lenne érettségid,akkor lenne középfokú végzettséged.
2009. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Mi az hogy alapfokú szakma?

Ha valamelyik képzettséged szakmunkás bizonyítvánnyal járt, akkor középfokú végzettséged van, ha csak tanfolyam, akkor nem.

2009. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Mit nem lehet ezen érteni!?A szakma az szakma,a középfoku végzettség az érettségi és az érettségi után következő technikum,a felsőfokú pedig a főiskola és az egyetem.


(második)

2009. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Nem csak az érettségi középfokú végzettség! A szakmunkás végzettség is az!

"Alapfokú szakma" kifejezésre 4 találata van a google-nak, így ki merem jelenteni, hogy hivatalosan ilyen nem létezik.

2009. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Régen tényleg úgy volt, hogy csak akkor számított középfokú végzettségnek ha éretségije volt valakinek! Azóta már új időket élünk. Csak megerősítést szerettem volna. Köszönöm szépen:)
2009. márc. 5. 14:58
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Most is ugyanez van,mint régen.Vannak olyan munkahelyek ahol ennek megfelelően adják a fizetést.Tehát akinek szakmunkás bizonyítvány a van,kevesebbet keres,mint akinek van pluszba érettségije is.
2009. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Aki lepontozott az nézzen már szét kicsit a google-val a neten: a szakmunkás végzettség középfokú (EU norma)


Ha van alap közép és felsőfok, akkor hová sorolná be a szakmunkást? alapfokba? Az az általános iskola!!!

Az érettségizett többet kap, de ez nem bizonyíték: ahogy a főiskolai diplománál jobban fizetik az egyetemit, pedig mindkettő felsőfokú.


A nem értesz valamihez, nézz utána mielőtt osztod az észt.

2009. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Az Észosztó utolsónak!Ha egy papíron megkérdezik,hogy milyen végzettséged van,külön feltüntetik,hogy szakmunkás és külön a középfokú végzettséget.Ha szakmád van érettségi nélkül,te akkor is a középfokot jelölöd be???
2009. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én nem egy helyen töltöttem úgy adatlapot, hogy nem tüntették külön föl a szakmunkást, csak alap- közép- és felsőfok volt írva.

Egyébként te adatlapokat megbízható információforrásnak találod. Ennél jobb helyeken kéne utánanézned. Szerintem is van mit még bepótolnod!

2009. márc. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!