Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha jelentke...

Mi történik akkor, ha jelentkeztem érettségire, de nem megyek el? (Szintemelő! )

Figyelt kérdés

Rendelkezem már érettségivel németből, középszinten. Most azonban a továbbtanulás miatt szükségem lenne nyelvvizsgára. Ezt ugye meg is kapom, ha sikerül 5ösre megírnom az emelt érettségit.

Sajnos viszont nem vettem elég komolyan és egyéb dolgok is közbejöttek.. elég gyérre sikerülnek a feladatlapok, amiket itthon oldok meg. :S Mondhatni még a kettesre is alig van esélyem.

Nem a nyelvtannal van a baj, hanem a szókincsemmel.. azt sajnos sehogy nem tudom fejleszteni. :SS


Jövőhéten pénteken lesz az érettségi. Addig nem fogok tudni teljesen felkészülni. Mi legyen így velem?

Ha nem megyek el, akkor utána ősszel újra próbálkozhatom? Vagy már csak ha fizetek..? :(


Valaki segítsen legyenszíves..


2011. ápr. 26. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Újra próbálkozhatsz, ha fizetsz.

Viszont ha most elmész, akkor is újra próbálkozhatsz, ha fizetsz. És választhatsz, melyik jegyet írják be. Tehát hülyeség nem elmenni.

2011. ápr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bacher Martina válasza:
Ugyanebben a cipőben járok, csak én már ezért az érettségiért (szintemelő) is fizettem 26000ft-ot... ha nem mész el és ősszel újra akarsz próbálkozni, akkor már tuti fizetned kell... ha jól tudom.
2011. ápr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sőt: ha elmész, és megbuksz, akkor egyszer ingyen javítóvizsgázhatsz (ha most még iskolás vagy), viszont az érettségit megkapod a középszintűre.
2011. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jobban végiggondoltam: ha most saját hibából nem mész el, akkor is javítóvizsgára utasítanak, és első alkalommal az ingyenes.
2011. ápr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De ha egyszer már rendelkezem érettségivel? Akkor miért utasítanának rá?


Amúgy lehet valakinek hülyeség, hogy nem megyek el, de annak értelmét nem látom, hogy betippelgetek mindent.. :)

2011. ápr. 26. 13:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!:) Mintha én írtam volna a kérdést:) csak én angolból megyek és én is a nyelvvizsga miatt elsősorban. És nekem se megy fényesen a dolog, de én adok egy lehetőséget magamnak és ha nem is lesz ötös legalább megpróbáltam. Ha most ingyenesen csinálod miért ne próbálnád meg te is? Ha meg tényleg tréül sikerül, akkor még lehet menni újból ősszel:) Sok sikert!

19/L

2011. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nálad mit jelent a nem megy fényesen a dolog? :D mert nálam azt jelenti ez, hogy kb még a kettes se lenne meg.. :) Azért meg nem megyek el magamat égetni.. 5ös? Semmi esélyem rá..

Igen, nekem is fontos lenne a nyelvvizsga, és tudom, hogy itt egy ingyenes lehetőség, de ez sokkal nehezebb, mint egy nyelvvizsga.. soknál az olvasott szöveghez használhatsz szótárt, pl. érettséginél? semmit. :)

még nem döntöttem el, igazából jövőhéten kiderül, lehet csütörtök este döntöm el, hogy elmegyek-e vagy sem. :D

2011. ápr. 26. 14:24
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Szia! Én olyan 50% körül írok:S

Én azért javaslom, hogy elmenj, ha még nem is sikerül jól az első három rész, mivel mondtad, hogy a nyelvtanod jó az nagy előny a levélírásnál és ott ugye szótárt is használhatsz, így biztos könnyebb lesz, de ez a javítótanártól is függ, hogy hogy értékeli, de hátha jót fogsz ki:) Sok sikert!

2011. ápr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!