Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Már jelentkeztem érettségire,...

Már jelentkeztem érettségire, de ha most kiiratkozok OKJ képzésről, akkor még mindig ingyenes marad a vizsga?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, nem vettek fel a kiszemelt egyetemre. OKJ-képzésre járok, de kiszeretnék iratkozni : mert nem érdekel a szakirány, mert a családi pótlék, TB és ingyenes érettségi miatt jelentkeztem. Beiratkoztam a javító érettségire is, ahova vinnem kellett a jelenlegi szakközépiskolám iskolalátogatásiját. Ha most kiiratkozok, akkor fogják később ellenőrizni, hogy tényleg oda járok vagy megúszom és ingyenes marad?


+1 kérdés :)

Ha kiiratkozok, elveszik a diákigazolványom? Mit tesznek olyankor, ha esetleg azt mondanám, hogy elhagytam?


előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 26. 12:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

miért akarsz kiiratkozni? úgy értem, az is elég, ha nem jársz be, év végénél előbb nem fognak kirúgni. ezekben az okj-s sulikban csak év végén szoktak kirúgni sok embert, mert különben nem kapnak annyi pénzt...

szerintem azzal jársz a legjobban, ha most kérsz egy iskolalátogatásit, és innentől kezdve meg nem jársz be. a diákod megmarad, a tanulói státuszod is és az érettségi is ingyen lesz.

2011. jan. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De az igazgatóval beszéltem ma, és ő mondta hogy vagy kirůgnak, ami rosszabb, vagy pedig önként iratkozok ki. Elmondŕsa szerint sokan lógnak a suliból és ezért az iskolát megbüntetik, illetve nem kap annyi támogatást. Vagy pedig járjak be minden nap, de nem muszáj vizsgázni (na de hogy ennek mi értelme?) Nekem komolyan kell most az érettségire és f.fokú nyelvvizsgára készülnöm, nem érek rá erre az OKJ-ra, főleg, hogy teljesen más szakirány.
2011. jan. 26. 13:15
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha már van érvényes érettségi bizonyítványod, akkor a további érettségi pénzbe kerül.
2011. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
milyen szakot tanulsz,ami nem tetszik?
2011. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#2 : Nem kerül pénzbe, ha valamilyen szakközépiskolai hallgató az illető. Tudom, mert a héten jelentkeztem be és mondták. Nem is fizettem semmit, illetve ha utánnanézel valahol biztos te is megleled.


#3 : Vámügyintéző, 1 éves képzés. Eleve nem vonz, de ha elvégzem sem kapnék plusz pontot érte. Gépészmérnök szeretnék lenni és ez teljesen más irány.

2011. jan. 26. 14:07
 6/15 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk:S:D Nekem februárig érvényes a jogviszonyom, azt mondták szal most nagy diemmába vagyok, mert 2 tárgyból is javítani akarok. Nekem a diákot nem kérték vissza, a tb-ről meg annyit, ha majd küldenek egy papírt akkor kell intézkedni ill. még utána 45 napig érvényes. :)

Szerintem majd felhívjuk az okt. hivatalt, bár valószínű, hogy azt mondják fizessünk. :S

2011. jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mármint te is újraakarsz érettségizni? :D
2011. jan. 26. 16:32
 8/15 A kérdező kommentje:
de egyébként így ugrik a családi pótlék is? meg az ingyenes érettségi is?? :/
2011. jan. 26. 16:33
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen, én is újból érettségizek meg egyébként felsőfokúzok is:D

Az érettségit akkor szerintem holnap v. holnapután megkérdezem és beírom, ok?

A családit azt nem tudom, de elvileg nem. :(

2011. jan. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy nem fog járni. :(
2011. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!