Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam fenn az érdeklő...

Hogyan tartsam fenn az érdeklődést, mikor magyarázok?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdőket (kisiskolásokat), és gimiseket korepetálok angolból. A nagyokkal nincs is gond, a kicsikkel van. Ők még nagyon alapszinten vannak. Milyen játékos feladatokat vihetnék nekik az óra utolsó negyedórájába, amivel kicsit feldobhatom a hangulatot?
2011. ápr. 28. 18:55
 1/4 anonim válasza:

Bár én nem angoltanár vagyok (csak tanuló:-), de gyermekekkel (is) foglalkozom. Mesék? Mondókák? Játékok? Pl innen válogathatsz:

[link]

De a googlizd be, biztos találsz sokfélét!

Én már "öreg diák" vagyok, de a neten tényleg sok hasznos holmi található - kicsinek és nagynak egyaránt :-)

2011. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva, nem nagyon találtam itt játékokat. De lehet csak rosszul kerestem. Segítenél még?
2011. ápr. 28. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz a tanult szavakból memoryt, lehetőleg úgy, hogy rajzokat készítesz.Csinálhatsz ugyanolyan méretű lapra pl. Fekete Pétert, akkor ugyanezekkel a képekkel kártyázni is lehet. Ugyanezeket a rajzokat sorba lehet fénymásolni társasjátékszerűen egy lapra.Ott az a szabály, hogy meg kell mondani a szót, amire lépett, ha nem tudja, vissza kell lépnie.Olyat is szoktunk játszani, hogy valaki kimegy, kitalálunk egy tanult több szótagú szót és az osztályt a szótagok szerint csoportokra osztjuk. Bejön a gyerek, a többiek pedig háromra ismételgetni kezdik a saját szótagjukat. Tehát ha a szó a pencil, az osztály egyik fele azt hajtogatja, hogy pen-pen-pen, a másik meg azt, hogy cil-cil-cil. Jó nagy a hangzavar, de a kicsik nagyon élvezik.Ha sikerült kitalálnia, ő választhat, hogy ki menjen ki.Rengeteg játék van még, idővel biztos sokat ki tudsz találni.
2011. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elozo valaszolo linkjeben 8 jatekot talaltam kisebbeknek.

[link]

2011. ápr. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!