Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy angol szóbeli...

Hogy zajlik egy angol szóbeli érettségi középszinten?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:

először is beszélgetnek veled általános dolgokról bemelegítésnek ezt nem pontozzák

aztán húzol egy lapot, amin 3 feladat van

1 adott témáról beszélgettek,

egy másik témáról eldöntöd, hogy ellene, vagy mellette érvelsz, (vita)

az utolsó pedig: egy képet kapsz, és arról kell önállóan beszélni

2011. ápr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát én tavaly érettségiztem középszinten, és nem olyan volt, ahogy az első írta. Először van pár bemelegítő kérdés, mondjuk mit csináltál tegnap, ilyesmik, ha jól emlékszem hármat. Aztán van egy egyszerű szituáció, ilyeneket biztos csináltatok órán is, pl. ellopták az autódat és épp ezt ecseteled egy rendőrnek. A végén van a "tétel", vannak a papíron képek is, egy témáról kell lehetőleg folyamatosan, összefüggően beszélni pár percig.


Ha van valami angol érettségis könyved, akkor abban vannak szóbeli feladatok is, a végén pedig a pontozás is benne van.

2011. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem: először beszélni kellett magamról, köszönni, hogy hívnak, mit szeretek stb. Magamtól kellett mondani. Aztán húztam tételt. A borítékban volt egy lap amin képek voltak a tétellel kapcsolatban, felette irányadó kérdések, hogy miről beszéljek. Ott kellett magamtól beszélni a témáról a kérdések segítségével. Aztán volt még a lapon egy szituáció, hozzá vázlatpontok. Ennek alapján kellett párbeszédet folytatni a tanárral.
2011. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
5ös lett, 33pontból 32:)
2011. júl. 2. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!