Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kapok pluszpontot érettségin...

Kapok pluszpontot érettségin asztma miatt?

Figyelt kérdés
elvileg 2013-ban fogok érettségizni, addig még megváltoztathatják a 2012es rendszert, de 2012es szerint max 100többletpontom lehet. A "hátrányos helyzetű és a fogyatékkal élő" mit takar?
2011. máj. 3. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is asztmás vagyok, most érettségizek, és hidd el, senkit se érdekel az asztma:D
2011. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
szerintem az emberek 90%-a asztmás, nem vmi nagy dolog
2011. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én az egyik szememre gyakorlatikag vak vagyok, de még erre se kapok.

Nem mintha hiányolnám, csak viszonyításképp írtam.

2011. máj. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem kapsz.
2011. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Hát volt egy oszttársam, aki vitt papírt szóbelire, hogy dadog.. :D De pluszpontot nem kapott rá, szerintem nem nagyon érdekli őket.

Én se kérek valami pszichológustól papírt, hogy adjanak már + 10 pontot mert marha ideges vagyok a vizsgákon..

2011. máj. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Neem, nem adnak mindenre. A fogyatékkal élő az azt jelenti, hogy korlátozva vagy valamiben.

Pl. mozgássérült, hallássérült, és látássérült vagy. Azt mondjuk nem értem, hogy az egyik válaszolónak miért nem adtak. Lehet, hogy nem elég. Pedig egy fiatalnak ez is mekkora törés.

Én fogok kapni,én is asztmás vagyok,csak még mellette van egy pár betegségem, de ez mit sem érne, hogy 9 féle gyógyszert szedek, ha nem lennék mozgássérült. Csak azért kapom, másként hiába van több súlyos betegségem, senkit nem érdekelne.

De szoktak borítékért adni igazolást a betegségről...

2011. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi azért anyira nem vagyok rászorulva, hogy deákferenceket adjak 20p cserébe:) járműmérnökire 34x pont kell.
2011. máj. 3. 13:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Meg kell különböztetni hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetet


hátrányos: családit vagy segélyt kap a családja a felvételiző személy után, vagy nagyon de nagyon kevés pénzből élnek, árva, félárva, egyik szülője csak 8 általánost végzett, ...


halmozottan hátrányos: pl. ha valakinek mindkét szülője 8 általánossal rendelkezik maximum, ...


fogyatékkal él: fizikai vagy szellemi károsult; halláskárosult vagy rossz esetben süket, alig lát, kerekesszékbe kényszerült,... vagy agyilag nem teljesen épp, de tanulni szeretne és tud is.


Ezeket mind hitelesített igazolásokkal kell alátámasztani a felvételi folyamán.


Azt asztma barátocskám, már szinte népbetegség, és nem olyan súlyos hátráltató tényező mint a fentiek, és erre sosem fogsz plusz pontot kapni, semmilyen változtatással, mert ilyet biztos nem foglalnak majd az új törvénybe.


Ha meg extra pont kell, menj el szülni vagy gyesre (az utóbbira pasik is elmehetnek !!!), de ezzel nem ajánlom, hogy pontot szerezz.


És ha tanulnál rendesen, nem egyszerűbb lenne megkapni azokat a pontokat, mint már most azon filózni, hogy hogyan kaphatnál potyapontot?

2011. máj. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja és még valami: Érettségin nem kapsz ilyenek miatt pluszpontot, amit írtam az előbb a felsőoktatási felvételire igaz
2011. máj. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt mondjuk sosem értettem, hogy például aki terhes, miért kap plusz pontot. Vagy kerekesszékes. Az azért nem ugyanaz, mint látás- vagy hallássérült. Mert mondjuk hallássérültként még szóbeli vizsga alól is lehet felmentést kapni. De nem minden mozgássérült értelmi fogyatékos. Próbálom nem sértően megfogalmazni, például volt nálunk egy srác gimiben, őt nem akadályozta a tanulásban, higy nem tud járni.
2022. febr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!