Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy, hogy...

Éreztétek már úgy, hogy egyetem mellett nem fér bele egy új párkapcsolat?

Figyelt kérdés
Fél éve ért véget egy komolyabb kapcsolatomnak, ami után kicsit jobban elmélyültem a tanulásban. Számomra fontos az ösztöndíj, köztársasági ösztöndíj, illetve a barátaim, és a szórakozás, kikapcsolódás kedvemre. Egy-két vállalkozó szellemű srác megfordult már az utóbbi 1-2 hónapban az életemben, de huzamosabb ideig egyikőjük sem bírta, hiszen ennyi program és tanulás mellett nagyon kevés időm van, szinte semmi. Mindegyikőjük azt hitte/azt hiszi csak a kifogásokat keresem. Azzal hogy ők így reagálnak, bennem is csak erősödik, hogy senkire nincs szükségem. Normális ez? Ti hogy vagytok vele?
2011. máj. 5. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk inkább a szerelem témába tartozna ez a kérdés :) De végülis mindegy.


Nekem is vannak ilyen problémáim... Lassan 2 éve van barátnőm, és amikor összejöttünk, én még középiskolás voltam, akkor kezdtem az utolsó évet. Akkor még nagyon felhőtlen volt minden, nagyon ráértem.

Viszont tavaly szeptemberben elkezdtem az egyetemet, és azért az már nem ugyanaz. Marha kevés időm lett, főleg, hogy úgy 2. hónap tájékán elkezdjük a ZH-hullámot, ami kb. a félév végéig eltart, utána meg jön a vizsgaidőszak. Mondjuk erre még rátesz egy lapáttal, hogy kb. 50 km-re lakunk egymástól, bár szerencsére Budapest éppen félúton van, én meg oda járok egyetemre.

Szóval úgy heti 2-szer, jobb esetben 3-szor találkozunk, meg hétvégén, de akkor sem mindig. Eléggé rámegy erre a kapcsolatunk... A barátnőm többet akar, de emellett meg is érti, hogy nekem sajnos sok a dolgom.

Viszont én nem érzem úgy, hogy nincs szükségem senkire, nekem külön öröm, hogy van mellettem valaki, akivel mély a kapcsolatom.


Azt nem tudom, ez női szemszögből hogy néz ki, fiúként így látom.

2011. máj. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Színkitűnő átlaggal két éve, az egyetem alatt találtam barátot, akivel azóta is együtt vagyunk. Annyira nem lehetetlen, hidd el. (Persze ösztöndíjam nincs, de erről nem én tehetek.)

Ez nem csak a fiún múlik. Neki is megértőnek kell lennie, de neked is időt kell szakítanod rá. Ha a szórakozás javára, akkor úgy.

De ha úgy érzed, nincs senkire sem szükséged, és neked az a fontosabb, ahogy most élsz, akkor ne erőltesd. Előbb-utóbb megváltozik a szemléleted.

Egyébként normális.

2011. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Persze, megértem. :) Két és fél év után ért véget az előző kapcsolatom, tudom mennyire jó érzés az, amikor van kihez bújni, van kire számítani, van aki fogja a kezem stb. Csak amikor tanulnom kell (egyáltalán nem viszem szerintem túlzásba), és emiatt mondjuk nem tudok egy egész hétvégét rááldozni egy srácra, van hogy két ilyen hétvége is összejön egymás után vagy még rosszabb, ha vizsgaidőszak előtt előfordul három is, és már jön a kombinálás, hogy biztos csak nem vágyok a társaságára, akkor elgondolkodok rajta, hogy úristen nekem szükségem van erre? Hogy mindig magyarázkodnom kelljen? Jó lenne találni egy olyan srácot, aki megérti hogy az egyetem nem felhőtlen szórakozással jár csak, viszont úgyérzem hogy a csalódások után már kedvem sincs "keresgélni". Köszönöm a válaszokat! :)
2011. máj. 7. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!