Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsganap előtti éjszaka...

Vizsganap előtti éjszaka tanuljak sokáig, vagy inkább aznap korán reggel?

Figyelt kérdés

Sajnos csak úgy tudtam összerakni a vizsgáimat, hogy 1 héten 7db lesz belőle. Kedden 2, szerdán 1, csütörtökön 1, pénteken 2 és szombaton 1. Folyamatosan tanulok, mégis úgy érzem, hogy semmiből sem tudok semmit.

A vizsga hetében hogy lenne jobb csinálnom?

Minden este tanuljak sokáig, majd 4-5 óra alvás után induljak vizsgázni, vagy este feküdjek le korán, aludjak 4-5 órát és keljek fel hajnalban tanulni és utána induljak vizsgázni?

Szerintetek melyikkel járnék jobban?

A vizsgákat sajnos nem tudom elpakolni, 2 kicsi gyerekem van és a felügyeletük csak azon a héten megoldott.


2011. máj. 11. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Igyekezz még a vizsgahét előtt mindenből valamennyire felkészülni. Legalább annyira, hogy átmenj. Az sehogy nem jó, ha csak 4-5 órákat alszol azon a héten, olyan fáradt leszel, hogy amit tudsz, az sem fog eszedbe jutni. Minimum 6 órát aludj akkor is, ha úgy érzed, még nem tudsz eleget a vizsgára - sok olyan dolog van, amit ki lehet logikázni, de csak akkor, ha friss az agyad. Fáradtan nem.
2011. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt mondják, az anyag jobban rögzül, ha alszol rá, én is inkább ezt tapasztaltam. A reggeli tanulás legtöbbször arra jó, hogy összezavarjon és felidegesítsen, maximum akkor válik be, ha valami folyamatot nézel át vázlatosan, de a mélyebb tanulás része ne erre az időszakra legyen kicentizve. Szerintem az sem feltétlen rossz, ha 4-5 órákat alszol, az ember érzi, hogy mekkora az alvásigénye, van, akinek ez is elég. A lényeg, hogy maradj laza, ne stresszelj rá, mert akkor nem fog menni semmilyen ütemtervvel. A vizsgákhoz rugalmasság is kell a tudás mellett. Sok sikert!
2011. máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem az éjszaka jött be, de ez nyilván egyéni, ki kell ismerned magadat.
2011. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül is úgy csináltam, hogy éjfélkor lefeküdtem és 4-kor felkeltem átismételni. Nagyon jó döntés volt, mert így a vizsgán tényleg minden eszembe jutott. :-)

2011. máj. 31. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!