Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, az átaludt éjszaka...

Mit tegyek, az átaludt éjszaka után nem hajlandó reggel enni semmit? 6 hónapos

Figyelt kérdés

Már napok óta ezzel küszködök,hogy reggel mikor felkel egye meg a tápszerét,de nem hajlandó,készítettem neki tejpépet,azt sem hajlandó.Csak a tányérunk után nyúlkál(együtt reggelizik a család).Volt hogy külön helyiségbe vonultam etetni,de akkor sem.Ma volt az első nap,hogy negyed üvegnyi gyümölcspürét megevett,de csak akkor ha raktam bele neki babakekszet.No meg negyednyi babakekszet elrágcsált.

Mit tegyek,hogy rábírjam újra a tápszerre vagy a tejpépre?


Külföldön lakunk,itt a bébiételekben(4-6 hónaposoknak) vagyis a legtöbbjében már van egy kis sajt vagy tejszin.Mivel már 2 hónapja hozzátáplálok ilyen bébiételt is evett.

A kenyérhéját is csócsikálja már,nagyon szereti és szívesen is eszi,alul két foga van teljesen kint,felül most jön a másik kettő.

Szóval mit tegyek,hogy visszatérjen a reggeli tápszeréhez vagy tejpéphez?Esetleg adhatok neki nagyon apróra kockázott vajaskenyér darabkákat,először persze két-három darabkát?

Segítsetek kérlek! Köszönöm!


2011. aug. 28. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos éhes reggel ébredés után?
2011. aug. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem éhes ,vagy csak azt szeretné enni amit ti! az éhes szomjas gyerek nem válogat!
2011. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Korog a pocakja,mert azért 10-11 órát alszik.. De azt nem tudom szeretné e enni amit mi eszünk,mert még nem adtam neki belőle neki. A gyümölcspürét csak ma volt hajlandó eddig elfogadni.

1/2 11 kor elfogadta a tápszert,megette.De addig ne adjak neki semmit? Csak gyümölcsöt? Most olvastam,hogy vajaskenyeret csak 8 hónapos kortól kaphat,tehát az kilőve,úgy néz ki.

2011. aug. 28. 13:55
 4/7 anonim ***** válasza:

miért ennyire fontos neked, hogy tápszert reggelizzen? adjál neki kenyeret, bébiételt, kekszet, gyümölcsöt, amit kér, a 10 órainál meg kapja meg a reggeli tápszerét.


legyél kicsit rugalmasabb, nem kell mindenhez ragaszkodni mert csak felidegesíted magad ;)

2011. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az öcsém 1/2 évesen gyűrte a töltött káposztát és, nem lett semmi baja!
2011. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem gond,ha felcseréled neki a reggelit a tízótaival. Ha neki reggel a "normál" étel esik jól, hát egye azt. Egyébként kislányom általában 6 körül kel, de csak 7-8 óra felé reggelizik. Én is hallom, hogy korog a hasa,de ha előbb adok neki, csak nyammog rajta, ha kivárom a 7-8 órát, akkor pedig jóízűen megeszi...nem értem, de ez van. 6,5 hónapos.
2011. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én azért még töltöttkáposztát nem mernék neki adni. :) De akkor hagyom a reggeli tápszert és ha a tejpépet sem eszi meg mint eddig akkor lehet,marad a gyümipüré vagy kenyér.

Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 28. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!