Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet ilyet csinálni, ki mit...

Lehet ilyet csinálni, ki mit gondol? (pótfelvételi)

Figyelt kérdés
Szóval rájöttem, hogy egyik hely sem tetszik az 5 iskola közül amit megjelöltem. Mivel júli 7.-ig lehet módosítani, ezért arra gondoltam, hogy 4 jelentkezési helyet törlök, és bennthagyok 1-et ahova a legkevesebb esélyem van, hogy felvesznek. És ha ez bejön, és nem vesznek fel oda, akkor pótfelvételizhetek? Szóval úgy is lehet használni majd a pótfelvételit, hogy csak 1 helyet jelöltem meg és oda nem vettek fel?
2011. máj. 12. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Ki lehet használni. Az pótfelvételizhet, aki "rendes" felvételin nem jelentkezett sehová, vagy jelentkezett, de nem vették föl. Viszont pótfelvételi csak néhány szakon van, rendszerint azokon, ahol nem sikerült első körben feltölteni a létszámot. Egyáltalán nem biztos, hogy ahová menni szeretnél, ott hirdetnek majd pótfelvételit.
2011. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, legtöbbször a pótfelvételis versengés már a fizetős szakokra irányul.
2011. máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha bejelöltél 4-et, akkor már az alapdíjon felül is fizettél nem?Ezért kitörölnéd mindet?szerintme jól gondold meg...én a helyedben első helyre venném amit szeretnék és a többit hagynám..vagyis egyet kitörölnék akkor, ha már úgyis ki van fizetve 4..1 hónap alatt h-h ennyire más érdekel?:) mert gondolom teljesen más szak
2011. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem 4 hanem 5
2011. máj. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
és neis töröld :D sorry azt a részét félreértelmeztem:)
2011. máj. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet ilyet csinálni. Csak szerintem nem éri meg. Az egy dolog, hogy úszik 9000+2*2000 forintod, mert azon már semmiképp nem tudsz változtatni. De a pótfelvételin egyrészt már nagyon kis eséllyel indul a neked tetsző szak, másrészt az már mindenképp költségtérítéses lesz. Én a helyedben várnék fél vagy egy évet, és akkor próbálnám meg újra, rendes felvételivel.
2011. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az nem baj ha pótfelvin már csak költségtérítésesek vannak, sima felvételin is mindegyik költségtérítéses amit megjelöltem....
2011. máj. 13. 09:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor ennyi erővel miért nem törölteted az összes korábban megjelölt helyet, mért hagysz bent egyet? Töröltesd az összeset, és akkor tuti jelentkezhetsz pótfelvételin, hiszen ez akkor így olyan, mintha a rendes felvételi eljárásban sehova nem jelentkeztépl volna. Tényleg az lehet max. rizikó, hogy kinézett szakodat meghirdetik-e pótfelvételin, bár általában azért fizetős helyek a sok szakon szoktak maradni, és azokat meg tudják hirdetni pótfelvételin.
2011. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,hogy ilyet lehet-e, hogy törlöm az összeset és utána pótfelvételi. az a baj, hogy erről sehol sem találni valamiféle leírást... lehet , hgy úgy értik azt, hogy csak az jelentkezhet pótfelvin aki rendes felvételin nem jelentkezett sehova, hogy ha mondjuk felvesznek valahova, akkor már nem veheted igénybe a pótfelvételit...jó lenne tudni:S
2011. jún. 1. 13:39
 10/10 anonim ***** válasza:
De ha törlöd mindet, akkor már nem vehetnek fel sehova :D Így már mehetsz is pótfelvételizni.
2011. jún. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!