Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes vegyésznek tanulni?

Érdemes vegyésznek tanulni?

Figyelt kérdés

vegyész vagy vegyészmérnök szeretnék lenni

kapok vele majd munkát?

és baj, ha lány vagyok?


2011. máj. 15. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy érdemes! :)

Persze, hogy kapsz munkát. A természettudományi és műszaki szakmák hiányszakmák, akik ezeken végeznek, minden bizonnyal lesz munkájuk.

A vegyészet eleve nagyon fontos, hiszen ott az egész gyógyszeripar, kőolajipar, műanyagipar... Ezekben nagyon nagy pénz van, még Magyarországon belül is.

Nem baj, ha lány vagy. Eleve nem értem, miért lenne ez probléma... Ez már nem a 19. század, a lányok is ugyanúgy el tudják végezni a munkákat. És megnyugtatásul mondom: a BME-VBK-n 60%-os lányarány van, ami a BME karai közül kiemelkedően magas.

2011. máj. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

akkor örülök :)

nem annyira fontos szempont, de azt esetleg nem tudnád megmondani, hogy mennyi lenne a fizetés?

a kezdőfizetés és hogy max mennyi azt is

köszi :)

2011. máj. 15. 19:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A fizetés min. nettó 120 000 Ft, de akár haci 1 500 000 is lehet.

Viszont ezt a milliós fizetés nem adják olyan könnyen.

Azért egy kis különbség van a vegyész és a vegyészmérnök között. A vegyész sok-sok kémiát tanul. úgyis mondhatnám, hogy fejest ugrik a kémiába igen mélyen.

A vegymérnök nem tanul olyan mélyreható kémiát, viszont tanul mellette pl. jogi ismereteket, közgazdaságtant, vegyipari géptant, vegyipari művelettant, folyamatirányítást, minőségbiztosítást, stb.

Emellett BORZASZTÓAN FONTOS A NYELVTUDÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pl. az angol nyelv ismerete közel társalgási szintem, természetesen a szaknyelv alapos ismerete mellett.

2011. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nekem sokan azt mondták, hogy a vegyészmérnök kezdőfizetése Magyarországon kb 400-500 ezer forint, a vegyészé pedig kb 150-200 ezer


nem tudtam, hogy ennyire komoly nyelvtudás kell.. biztos ez? na mindegy azért természetesen az angol és a német nyelvet ( főleg az angolt ) még szeretném sokkal jobban elsajátítani

tervezem, hogy külföldre megyek és utána felsőfokú teszek legalább angolból stb.

2011. máj. 15. 21:54
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

400-500 ezer forint... Jaj, de szép is volna :D Én vegyészmérnöknek tanulok a BME-n, de azért ilyen magas kezdőfizetésről álmodni sem merek.

A 150-200 ezer már egész reális, bár ez attól is függ, hogy az országban hol.

2011. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
hát nem tudom.. nekem vegyészmérnök mondta h ő 500 ezret keres kezdőként itt mo.-n
2011. máj. 15. 23:32
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Az erős nyelvtudás olyan komoly, mint hogy a Nap az sárga. Van ahol az angol a napi tevékenység része. Pl.: konferenciabeszélgetés az anyacéggel. Illetve a különböző szabványok megértése. Ugyanis nincs minden szabványnak magyar fordítása.

Szóval az erős nyelvtudás még annál is fontosabb.

Illetve az egyetemen lesznek olyan tárgyak, ahol kiadják a többoldalas forrást angolul. Oszt jónapot!

Illetve azt elfelejtettem, hogy az a 1 500 000 Ft-ot nem itthon lehet megkeresni.

2011. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Még egy jó tanács: a cégek nem azt nézik, hogy kinek, milyen típusú nyelvvizsga-bizonyítványa van.

Jobban érdekli őket a valódi tudás. Pl: szaknyelvi szöveg próbafordítása.

2011. máj. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit a nyelvtudásról írtam, azt tapasztaltam. Sajnos.

Volt olyan órám, ahol az anyag angolul volt. Én meg németet tanultam.

2011. máj. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
egyenlőre még az SZTE kémia bsc-t szeretném elvégezni, majd közbe vagy utána kimenni külföldre, jó alaposan megtanulni a nyelveket és majd utána jelentkezni a BME vegyészmérnök msc-re később pedig doktorálni :)
2011. máj. 16. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!