Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen faktot válasszak, ha...

Milyen faktot válasszak, ha germanisztikára szeretnék menni?

Figyelt kérdés

Van nyelvvizsgám és érettségim, középszintű mindkettő.


Németet felveszem, de mi legyen a második? Föci jó lesz?


2011. máj. 15. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ének-zene
2011. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

földrajz oda nem jó.

történelmet, magyart, vagy egy másik idegennyelvet válassz!

2011. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Függ attól, hogy még hova felvételizel, de ha humán érdeklődésű vagy, akkor jobban jársz az irodalommal (később hasznát is veszed még). Én törire jártam, mielőtt francia szakra mentem, később láttam csak, hogy feleslegesen szívattam magam, inkább irodalomra kellett volna menni... :)
2011. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a felvételi tárgyak közül kellene

töri, magyar, nem tom, h másik idegen nyelv lehet-e (asszem igen)

nekem pl. a magyar meg a francia volt romanisztikára :)

2011. máj. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Magyart, vagy egy mask idegen nyelvet. Elobbi azert, mert ott sok lesz a nyelveszet es az irodalom, had szokjad, utobbit meg mert ha majd minorban felveszed a masik nyelvet, majd szakparos tanari szakra mesz, akkor jo egy kis elogyakorlat hozza. Azt meg ne mond, hogy nem mesz tanari szakra, mert ha nem mesz, akkor marad a meki es a tesco penztar, mint lehetseges munkahelyek.
2011. máj. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na melyik lett?
2016. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!