Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átjelentkezhetek másik karban...

Átjelentkezhetek másik karban lévő szakra?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeptembertől valószínűleg gépészmérnök leszek, viszont mostanában elkezdtem gondolkozni azon, hogy ez mennyire illik hozzám, és hát rákellet jönnöm, hogy egy informatikai szak sokkal közelebb áll hozzám, mint a gépészmérnök így a kérdésem az lenne, lehetséges-e már rögtön iskolakezdésnél átiratkozni másik szakra? Ha igen pontosan hogyan, mennyire gáz ez a szitu az intézménynek? Pannon Egyetemre mennék. Válaszaitokat köszönöm előre is.
2011. máj. 25. 07:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A Telenor Egyetem szabályzatát kéne megnézni, de szerintem nem adnak lehetőséget rá. Általában, egy karon belül még csak-csak megoldható (bár ez is ritka), de karon kívül kb soha. Gondold el, felvettek matematika szakra és átjelentkezel jogra...

A legjobb megoldás, ha elkezded az informatika szak tárgyait fölvenni, felvételizel, majd elfogadtatod a tárgyakat.

2011. máj. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak úgy oldható meg, hogy a következő felvételi időszakban jelentkezel oda ahova szeretnél, és ha megvan oda is pontod, akkor felvesznek. Szóval ez nem is átjelentkezés, hanem felvételizel máshova.

Az, hogy egy sima jelentkezéssel átvegyenek egy tök másik szakra, teljesen lehetetlen.

2011. máj. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én annak idején karon belül váltottam szakot, ugyan azon a felvételi eljáráson kellett átesnem, mint az első szak esetében.
2011. máj. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor úgy lehet, hogy végigjárnám az első évet rendesen gépészmérnökként, majd jelentkeznék mondjuk villamosmérnöknek normális felvételivel. Viszont, ha nem vennének fel, attól még folytathatnám a gépészmérnököt?
2011. máj. 25. 10:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Úgy van, ahogy írtad.
2011. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!