Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakon érdemes továbbta...

Milyen szakon érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, mit éri meg tanulni. Az "azttanuldamiérdekel" (majd aztán ráérsz éhen dögleni) pártiak kíméljenek! :)
2011. máj. 30. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
neked semmit
2011. máj. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi a hozzászólást!
2011. máj. 30. 20:05
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
csatlakozom
2011. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

dietetikus

gyógytornász

kőműves és egyéb szerelési munkás

2011. máj. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

Az a gond, h ha azt tanulod, ami nem erdekel, akkor:

1. az egesz egyetemista eleted arrol fog szolni, h allandoan a konyv folott gornyedsz es szidod a tanaraidat.

2. egy evet lehuzol a szakon es vagy azt teszik veled mint a macskaval szoktak, vagy te magad lepsz ki.

2011. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%
most hiába mondunk akármit, ha most kezded a egyetemet, mire végzel, már más szakokat lesz érdemes tanulni
2011. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

olyat tanulni, ami totál nem érdekel, semmi értelme, nem működőképes. Hiába jó mondjuk a mérnököknek, ha totál nem érdekel, akkor csak szenvedni fogsz vele.


Azt nézd meg, mi az, ami nagyjából érdekel, és azok közül válassz, hogy melyik az, amelyiknek értelme is van - ha egyiknek sem, akkor lehet nézni, hogy van-e még olyan, amit tudnál-e csinálni, és hasznos, esetleg keresni munkát, szakmát.


De hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak, a mérnököket szokták keresni, állítólag vegyészeket/kémikusokat is, matematikusokat is, főleg a pénzügyeseket, azt is hallottam, hogy komolyabb informatikusként még mindig jól el lehet helyezkedni, akár magánemberként is, komolyabb közgáz cuccokat talán, orvosból kevés van, de annak meg ugye a fizetése meg a munkakörülmények nem a legjobbak.

2011. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

most ez olyan hatalmas kérés, hogy írjátok le azokat a szakokat, amelyekkel később majd el lehet helyezkedni?

csak érdekel, hogy mik a keresett szakmák, és ettől nem kell ennyire sértve érezni magatokat.

2011. máj. 30. 20:21
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
ha ennyire bunkó vagy, akkor keresd meg magad a felvin... marha nehéz.. ha ennyit nem tudsz megcsinálni, akkor ne is akarj továbbtanulni
2011. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyetem vagy fősuli, akkor mindenképpen mérnöki, vagy logisztika, utóbbit lehet OKJ-n is.

Ha csak OKJ, akkor valami weblapkészítős szakma nem rossz, de a legtöbb ilyen álláshoz nem a papírt kérik, hanem referenciát.

Sok sikerősöm végez nyomdászként(nem tudom pontosan mi lesz a végzettségük, de nyomdaipari dolgokat tanulnak) az Óbudai Egyetemen, és úgy hallottam tőlük, hogy akik most februárban végeztek, azoknak mindnek van állásuk.

Barátom logisztikus lesz (fősulit csinál), ő a DHL-hez megy gyakorlatra, és ott a gyakornokokat 99%, hogy utána alkalmazzák is.

Ha van kérdésed szívesen utánaérdeklődök az ismerősöknél.

2011. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!