Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit érdemes továbbtanulni?...

Mit érdemes továbbtanulni? Bármit felhozok: mindent lehordanak! Van egyáltalán valami, amit megéri tanulni?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam a jogász, pszichológus, szaktanári pályákon... a turizmuson, a gyógypedagógián és még egy csomó mindenen. De egyikre se kaptam pozitiv visszajelzéseket. Mit érdemes akkor tanulni?
2010. jan. 28. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne érdekeljen, hogy más mit gondol a szakodról! Oda menj, ahová szeretnél. Én idén diplomáztam francia-olasz szakon, mindenki mondta, hogy á, ez csak büfészak, és most olyan munkám van, ahol 220 000-et keresek nettó... pedig kapcsolataim sem voltak... ennyit erről.
2010. jan. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem teljesen jók ezek a pályák amiket felhoztál.Bizony én sem a pékség mellett kötöttem volna ki ha kicsit jobban tanulok.Ezt örök életemre bánni fogom.Mutasd meg nekik,hogy igenis meg tudod csinálni és boldog leszel.Csak saját magaddal foglalkozz a többiek meg mehetnek a levesbe.
2010. jan. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ezen az oldalon? azzal ne foglalkozz, irigyek...

Olvass vissza, mindenki toltanak alaptalanul, azért mert van diplomája, azért mert nincs, azért mert reált tanul, azért mert humánt... Ha eltés vagy akkor csak a híréből él az egyetem, ha pécs, debrecen, akkor milyen puttó hely már, stb.


Ne foglalkozz senkivel, csak azzal, hogy mit szeretnél.

2010. jan. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy jogászból rengeteg van, azt valójában nem érdemes választani. (Sorry, ezt nálam sokkal hozzáértőbb emberek mondták...)

A pszichológus nem igaz. Baromi jó szakma. Egyrészt nagy érdekes, másrészt eléggé szerteágazó tárgy, amivel szinte bármi lehetsz. Rengeteg ágazata van a pszichológiának. Multi cégek is alkalmaznak a marketing miatt. Van sport pszichológus, van aki a bűnözőkkel foglalkozik, van aki kórházakban dolgozik (az ilyenből valóban hiány van) és még sorolhatnám. Egy felsőfokú angollal meg külföldre is mehetsz. A magán praxisról nem is beszéltem...

Szaktanári pálya: matek, fizika, kémia tanárból nagyon kevés van...

Turizmus, gyógyped szintén megéri...

2010. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Inkább legyél kiváló szakember egy olyan pályán, amit lehordanak, mint egy dilettáns valami olyanon, amit mindenki pénzes szakmának tart és veregeti érte a vállad azzal nem törődve, hogy utálod és megkeseredtél tőle már az első évben.

Szóval, az érdeklődésed szerint válassz, csak abban lehetsz jó!

2010. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!