Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Munkanélkülin keresztül...

Munkanélkülin keresztül jártam tanfolyamra de otthagytam. Több nyomós oka is volt neki. Gond lett. Mit tehetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

18 fő volt papíron. De igazából összevontak 2 csoportot így majdnem 40-en voltunk, 70% gyakorlat, 30% elmélet.. Októberben kezdődött a tanfolyam, Április 18-ig. Március elején kerültünk gépekre. Addig mindenféle egyetemi szintű hülyeséget tanítottak. Volt ott vörösiszap stb. stb.

Igazából nagyon szerettem dolgozni a gépekkel, csak amikor meghirdették hogy az egyik modulzáró 80%-tól 2-es akkor sok embernek meggyűlt a baja. Csaknem 40 emberből 5-nek sikerült. (3 protekciós) Nem is lett volna baj, csak kitalálták hoy 2 hetünk van és ha Ápr. 1-éig nem csináljuk meg az elmaradt moodulárókat akkor kicsapnak mindenkit a suliból. Közben hallottam hogy ha szerez munkát valaki akkor nem kell visszafizetni a pénzt. Az idő lejárta előtt 3 nappal találtam munkát, Ápr. 1-ével bevagyok jelentve. Beszóltam munkanélkülibe is meg minden, erre tegnap este láttam hogy jött egy levél tőlük csaknem 2 hónap után, egy 297 ezres csekkel amit 15 napon belül fizessek be. Nos nekem édesapám rokkantnyugdíjas lett 37 évesen egy munkahelyi balesetben (ott ahová épp engem is felvettek) Nagyon jól jött a munka így kitudom segteni a családomat. Kérdésem hogy mit tehetek hogy ne kelljen kifizetnem a pénzt? Számunkra ez esélytelen sajnos.


2011. máj. 31. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem "csak" részletfizetést tudsz kérvényezni,de ki kell fizetned az összeget.
2011. jún. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell kifizetned az összeget, ha határozatlan idejű szerződést tudsz felmutatni, egyébként csak szólni kell hogy már találtál állást, ezért nem is kérhetik számon tőled a pénzt.


Ha elkezded kifizetni azzal elismered, hogy te megcsináltad a tanfolyamot...

2015. jan. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!