Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélkülin, hogyan tudnék...

Munkanélkülin, hogyan tudnék elmenni tanfolyamra, ha még nem volt munkaviszonyom soha? Kapok pénzt mellette?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok!Jelenleg egy tanfolyamon vok, amit majd most fog elvégezni!Főiskolára nincs lehetőségem menni(anyagi okok miatt)!

Ha nem találok munkát,akkor erre a lehetőségre gondoltam!Persze majd munka mellett szeretnék elvégezni még valamit!


2010. jan. 3. 13:43
 1/2 anonim válasza:

Azért ez sajnos nem ilyen egyszerű.

Végezd el a sulit, majd próbálj munkát keresni.

Ha nem sikerül természetesen lehetsz pályakezdőként regisztrált munkanélküli, de sajnos személyes tapasztalatom az, hogy ha jelentkezel is egy munkanélküli kp által indított tanfolyamra, arra nagyon nehéz bejutni.

Sajnos a "válság" miatt rengeteg ember lett munkanélküli és úgy vettem észre, a családosokat, idősebbeket, anyukákat előrébb veszik.

Szóval inkább valami sz*r meló egy ideig, mint csak várni és várni és várni, ráérsz később is tanulni.

2010. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is regisztráltatnod kell magad a munkaügyi központban. Ott rögtön mondjad, hogy szívesen végeznél valamilyen tanfolyamot is. Általában azzal más munkatárs foglalkozik (legalábbis nállunk)

A tanfolyamokat megnézheted a www.afsz.hu -n, folyamatosan frissítik.

Az, hogy ki kerül be a tanfolyamra, függ attól, hogy mennyien jelentkeznek rá, meg van-e hozzá a végzettségük (van amihez érettségi kell) Munkaügyinként változik, hogy kiket részesítenek előnyben a tanfolyamra jelentkezőknél. Itt pl akinek diplomája van, egyáltalán nem vehet részt munkaügyis tanfolyamon.

Ha sikerül bekerülnöd, adnak átképzési támogatást, meg 90 %-os utazási kedvezményt a képzés helyére (ha nem a lakóhelyeden van)

2010. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!