Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételiben, ha az első...

Felvételiben, ha az első helyemre nem érem el a megadott ponthatárt, de a második helyen igen: akkor biztos, hogy a másodikra felvesznek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, aki elsőként jelölte azt, amit én másodiknak, nem élvez valamiféle előnyt velem szemben? Szóval biztos, hogy ha 400 a ponthatár ott és nekem mondjuk 405 van, akkor felvettek?
2011. jún. 4. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem azt jelölted meg elsőnek, az első helyre pedig már fölvettek, akkor a második helyen lévőre nem kerülsz be. Mindenki csak egy helyre kerül be.
2011. jún. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én értem a problémád.

A felvétel egy igen bonyolult matematikai művelet, amit számítógépek végeznek.


A válaszom röviden: IGEN, biztosan felvesznek.


Kicsit hosszabban: a felvételkor megadott sorrend csak a te szempontodból döntő, azaz hogy te melyik intézmént prefereálod. A felvételkor azonban ennek nincs jelentősége, abban az esetben, ha nem az első, hanem x-y helyre vesznek fel.

Alapvető tévedés a tényleges ponthatár létezése. A ponthatár 200, mindenhova, országosan, ezt a kormány rendelte el és hamarosan 240-re fog nőni.

Ponthatár helyett KERETSZÁMMAL rendelkezik minden intézmény és szak. Ha van egy hely, ahova RandomZoli (401 pont) és Te (405 pont) jelentkeztél, RandomZoli az első helyen jelölte, Te a húszadikon, de a pontjaitok alapján már csak 1 szabad hely van, TE fogsz felvételt nyerni, attól függetlenül, hogy RandomZoli elsőnek jelölte.

2011. jún. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 4. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!