Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1,92-es átlagra a tanárnak...

1,92-es átlagra a tanárnak kötelessége megadni a 2-est?

Figyelt kérdés

ugy hallottam h a törvény vagy nem tom mi szerint a tanárnak 1,81 fellett kell kötelezően megadni a jobb jegyet.

matekből 1,92-re állok és iratni akar velem h átengedjen..

mondhatnám neki h nem vagyok köteles irni?


2011. jún. 6. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, írd csak meg szépen.
2011. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem mondhatod, hogy nem írsz. Ha azt mondja, hogy írnod kell, akkor írnod kell.(max nem írsz és megbuksz) Tanárfüggő, hogy megadja-e. Van olyan tanár, aki csak akkor adja meg, ha megvan legalább a 2 egészes átlag.
2011. jún. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Írd csak meg a legjobb tudásod szerint! Ha azt mondanád neki, hogy nem vagy köteles megírni, nem sokat dobna a megítéléseden. Még az is lehet, hogy ami neked 1,92, az neki csak mondjuk 1,6, mert a jegyeket súlyozni szokták.
2011. jún. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen úgy van, hogy csak 2.0-ás átlagra adják meg a kettest, és csak a többi jegyet kerekítik. Nincs erre törvény, iskolánként/tanáronként változó.
2011. jún. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy van rá törvény, hogy 1.8-tól kötelező lenne, de sztem arra nincs törvény, hogy egy órán hányszor feleltethet, vagy hányszor adhat jegyet.. így abból az 1,92 ből kb 5 mp alatt lehet olyan szépen 1,4-et csinálni, hogy azt észre se veszed.


Tehát írd meg.

2011. jún. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem köteles átengedni.

Másrészt feleltethet is. Kapsz rá egy egyest és mindjárt nem vagy 1,92-es átlagon.

2011. jún. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Elég fiatal lehetsz de egy dolgot jegyezz meg tanárral és rendőrrel szemben soha nem lehet igazad. Ami jogod van azt csak akkor kapod meg ha ők is úgy akarják, egyébként be kell állj a sorba vagy számíts arra hogy ott szivathatnak be ahol tudnak. Mehetsz a legfelsőbb nemzetközi bíróságokra akkor is te fogsz szarul járni nem a másik oldal. Megírod azt a dolgozatot olyanra hogy ne bukj meg aztán elküldöd magadba a tanárt a halál véreres fülére... így jöhetsz ki egyedül jól a sztoriból. Van mondjuk egy kibúvó hogy nem mész be már a suliba és az osztályozón meg a többi tanárral együtt csak nem buktatnak meg. De ez elég kockázatos.
2011. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan mindegy, hogy most buksz meg, vagy jövőre, de ha matekból nem vagy képes egy kettest összehozni, előbb-utóbb csúnyán belebuksz. Én a helyedben kitanulnám a belem is, hogy írjak egy jó dolgozatot, aztán a továbbiakban próbálnám azt tartani.

Nálunk anno szabályzatban úgy volt, hogy kettest csak 2,00 felett, a többinél meg x,51 és x,75 között a tanár jóindulatán múlt a dolog.

De törvény nincs rá.

2011. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!