Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar középszintű szóbeli...

Magyar középszintű szóbeli érettségi tétel: A számvetés versei József Attila életművében. Milyen verseket elemezzek hozzá?

Figyelt kérdés

Ezeket a verseket írtuk fel hozzá a tanárral. De nem vagyok benne biztos, hogy mind számvetés-vers. Szerintetek ezek közül melyikeket elemezzem?


-Téli éjszaka,


-Külvárosi éj,


-Reménytelenül,


-Óda,


-Eszmélet,


-Kései sirató, Dunánál, Nagyon fáj! (egyiket)


-Levegőt!,


-Ars poetica,


-Tudod, hogy nincs bocsánat,Karóval jöttél, Talán eltűnök

hirtelen, (egyiket)


-Íme hát megleltem hazámat


Plusz memoriter:Tiszta szívvel, Eszmélet (egy tetszőleges rész, meg a X.) 8-10 sor valamelyikből (Dunánál, Óda), Születésnapomra


Köszönöm előre is a segítséget! :)


2011. jún. 7. 09:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a tanár ezeket a verseket íratta fel akkor biztos hogy jók is lesznek. Próbálj olyan címeket választani amiket megis tudsz jegyezni és tudsz is majd róla valamit mondani. Van több mint száz tétel kb lehetetlen hogy az összeshez ennyi verscímet, dátumot meg úgy bármit meg tudj jegyezni.Beszélni kell ameddig tudsz és ha még a témába is vág nem vagy elveszve. Persze ha 100% kell akkor ez kevés, de ahhoz én is az vagyok
2011. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, már megvannak h melyikeket elemzem hozzá :)
2011. jún. 8. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!