Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez az angol mondat helyes? I...

Ez az angol mondat helyes? I like all fruits and vegetables, except broccoli, onions and peppers?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 00:25
 1/5 Vree ***** válasza:
Szerintem nem is kell az "s" az onion és pepper után, egyébként jónak tűnik.
2011. jún. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:) jah tényleg:) Köszi. Csak nem voltam benne biztos, hogy így kell-e kifejezni azt, hogy 'kivéve', mert emlékszem, hogy tanultunk vmi olyasmit, hogy except for, csak azt nem tudom már mire vonatkozik
2011. jún. 9. 00:49
 3/5 anonim ***** válasza:
én úgy írnám, hogy all kind of fruits
2011. jún. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:

^az nem akkor "all kinds"? (s-sel) Szerintem semmi szükség rá, hiszen azt akarja mondani hogy "minden gyümölcsöt szeretek, kivéve..." "Mindenféle gyümölcsöket" az más típusú mondatba illene inkább.


Az except és az except for szinonimák, pláne ilyen szerkezetekben hogy "mindegyik, kivéve..." mint fent mindkettő ugyanolyan jó. (Egy-két kivétel van, de itt bármelyik megfelel.)

2011. jún. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2011. jún. 9. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!