Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez a két mondat?

Helyes ez a két mondat?

Figyelt kérdés

You would not have succeeded had it not been for my help.


Had it not been for me, you would not have succeeded.


2011. okt. 17. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sosem mondják így, leírva láthatsz hasonlókat irodalmi művekben, esetleg valami nagyon-nagyon formális nyelvben.


Hol láttad egyébként?

2011. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, helyes. Amikor nagyon ki akarják hangsúyozni, akkor igenis mondják, én legalább is már találkoztam vele egy párszor. Viszont ha sokszor használod, hülyén fog hatni.


Ez ugyanazt jelenti, ezt azért gyakrabban használják: "But for me, you wouldn't have..."

2011. okt. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy angol novellában nemrég. Gondoltam azért megkérdezem, mert ilyeneket én se nagyon látok.
2011. okt. 17. 22:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez így valóban nagyon kacifántos és a hétkoznapi életben senki nem komplikálja ennyire agyon a nyelvtant. Ettol fuggetlenul viszont a mondatok jelentése:


1. Nem lettél volna sikeres, ha én nem segítettem volna./Nem értél volna el sikert, ha nem nyújtottam volna segítséget.


2. Ha én nem lettem volna, nem értél volna el sikert.

2011. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Felpontoztalak titeket.
2011. okt. 17. 22:49
 6/11 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgán szerintetek mellőzzem az ilyeneket?
2011. okt. 17. 23:02
 7/11 anonim ***** válasza:
If it hadn't been for -ból invertált Had it not been for-t formális szövegekben nyomatékosítás végett használják, elég gyakran. Amennyiben formális írott szöveget kell produkálnod, akkor használhatod, máskülönben az If it hadn't been for-t ajánlom, szóban pedig - hacsak nem felsőfokúzni mész, és nem kimondottan olyan feladatod van, ahol formálisan kell megszólalnod - inkább mondd a "without my help"-et, mert az illik kötetlen beszélgetésbe...
2011. okt. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem. Szerinted egy panaszlevélbe még belefér?(középfokra megyek)
2011. okt. 18. 15:11
 9/11 A kérdező kommentje:
Mert asszem ez az inversion C1-es könyvekben van. Akkor középfokon biztos adnak rá vmi plusszpontot :D
2011. okt. 18. 15:12
 10/11 anonim ***** válasza:
panaszlevél abszolút OK :-))))
2011. okt. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!