Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez a néhány mondat?...

Helyes ez a néhány mondat? Egy jó angolos leellenőrizné?

Figyelt kérdés

Egy panaszlevélbe írnám,csak nem vagyok biztos benne, hogy jó:

I thought the meal at your restaurant would deliver the goods, but only then did I realise how wrong I had been.

The food,that had been prepared by the cook, left a lot to be desired. Not to mention the service - never in my life have I seen such a poor service.


2011. nov. 9. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Túl van kombinálva a nyelvtan, ráadásul az elso mondatnak értelme sem nagyon van. Írd le magyarul a panaszt és lefordítom neked.
2011. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Túl van kombinálva-e vagy sem az nem lényeges...

Első mondat: Úgy véltem, hogy az étel megfelelő lesz(kielégíti az elvárásaimat), de csak utána/később vettem észre, hogy mekkorát tévedtem.

Nem azt kérem , hogy fordítsd át, hanem, hogy mondd meg mi a hiba.

2011. nov. 9. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:

A hiba éppen az, hogy túl van kombinálva, olyan nyelvtani jelenségeket raksz egymás mellé, amiknek semmi kozuk egymáshoz, ergo érteletlen a mondat.

Tehát:

I thought the meal at your restaurant would meet my expectations, but I had to realise I was wrong. The food left a lot to be desired. Not to mention the service. I have never seen such a poor service in my life.

2011. nov. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!