Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Többletpont jár felvételin...

Többletpont jár felvételin arra, ha már gyerekkorom óta csak egy szülő (édesanyám) nevel, aki most már nyugdíjas?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelt fel engem és testvérem, de ő már elköltözött, úgyhogy most csak engem nevel a nyugdíjából.


Ha valaki igennel válaszol meg tudná írni, hol találok erre törvényt?


Köszönöm!


2011. jún. 9. 21:08
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
47%
Sajnos választ nem tudok, de segítséget ügyvédektől kérhetsz ingyen a jogiforum.hu-n.
2011. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagyok ügyvéd, de miért járna többletpont? Nem értem, az egyetemre a tudásod miatt (kéne) kerülsz be, nem azért, mert 1 szülő nevelt. Ez szomorú, biztos nehezebb az anyagi helyzetetek, ezért kaptatok támogatásokat, ha jól tanulsz egyetemen is fogsz (nevetséges összegű) ösztöndíjat kapni, de miért lenne előnyöd más nagycsaládosokkal szemben?

Tehát a válasz NEM, de sok sikert!

2011. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
47%
Ha rossz az anyagi helyzeted, akkor arra azt hiszem kapsz egy pár pontot, de azért mert egyedülálló szülő nevel nem...
2011. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Amiért egyik ismerősöm (állítólag) azért kap, mert egyik szülője munkanélküli (másik dolgozik). Állítólag 20 pont jár erre. Állítólag.
2011. jún. 9. 21:40
 5/26 anonim ***** válasza:
54%
Olyan jó, hogy valaki ilyen jogcímen kerül be egyetemre, én meg "csak" egy normális, tanulni akaró ember vagyok, velem simán kifizettettek másfél millát, mert ilyen jogcímeken nem volt többletpontom (aztán mosolyogva közlik velem, hogy üdvözölnek a munkanélküliek világában). Miért nem tudsz egyszerűen csak tanulni?! Miért kell az, hogy mindenféle kiskapukkal támogatja az állam a bekerülést? Undorító.
2011. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Egyrészt, mert talán nehezebb tanulnod, ha közben gáz van a családban, mert talán kevesebb pénz jut a taníttatásodra, stb.


Másrészt, ne mond, hogy ha neked járna többletpont, ilyen alapon nem használnád ki abban a világban, ahol gyakorlatilag mindenki protekcióval, ezzel azzal jut be valahová.

2011. jún. 9. 21:45
 7/26 anonim ***** válasza:
74%
Jó, de hát ez van. Én meg dadogok és 40 pontot kapok érte. Kérdező: olvasd el a felvi-s könyvet, abban azt hiszem benne van, hogy ha hátrányos helyzetű vagy, akkor JÁR 20 pont. Márpedig ha egy szülő nevel, aki nyugdíjas, az hátrányos helyzetet jelenthet. kaptok ilyen címen emelt családi pótlékot? Mert ha igen, akkor tuti az vagy.
2011. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, hogy kapnék, de utánanézek. Írtam levelet felvinek, de tapasztalataim alapján egy fél élet, mire vissza írnak:)
2011. jún. 9. 21:48
 9/26 anonim ***** válasza:
34%

Ez egy VICC...szerinted tényleg ez a mérvadó? Mindegy, csak előrébb jutni, protekcióval, seggnyalással? Hát tudod, én nem kérek belőle. Kifizettem a másfél millát és jövő hónapban költözöm külföldre mert én nem állok be a seggnyalók sorába. Sok sikert!

A pluszpontokkal kapcsolatban meg annyit: az, hogy valaki dadog/mozgássérült/egyedülálló szülő neveli stb. azt ne így támogassa az állam, hanem más juttatásokkal, mert így mások elől elveszik a helyet! A fogyatékosságot jó lenne, ha nem érdemként tüntetnénk fel. Az, hogy valaki dadog, vagy nincs lába, attól még ugyanúgy kell tanulnia, mint bárki másnak. Nem a szép beszéd versenyre, és nem is a futóversenyre jelentkeznek.


Elég fossá nevel titeket ez az ország.

2011. jún. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Igazad van! B@ssz@meg! Én is befizetek két millát...jah, hogy csóró vagyok? Tanulás helyett fizetsz?!?! Kis köcsög, milyen dolog az, hogy kifizeted a többletpontjaid?! És aki nem születik gazdagnak?


ÉS ha már itt tartunk! A kurv@ anyját annak, akinek jól sikerül az érettségije! Minden évben más a nehézségi szint, 2007es érettségit mért időre 70% ra nyomtam (angol emelt), a mostani meg 65%-ra sikerült kb, de volt sokkal nehezebb a régiek közül, amik még szarabbak lettek. Senki se menjen egyetemre, hiszen nem ér, ha pénzed van, támogat az állam, vagy mákod volt.


Fizessél csak, Okosfijú!


Továbbiakban megtennétek, hogy a kérdésre válaszoltok, és nem ettől független kijelentéseket tesztek, amit, általában át sem gondoltok? Köszönöm!

2011. jún. 9. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!