Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Többletpont jár felvételin...

Többletpont jár felvételin arra, ha már gyerekkorom óta csak egy szülő (édesanyám) nevel, aki most már nyugdíjas?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelt fel engem és testvérem, de ő már elköltözött, úgyhogy most csak engem nevel a nyugdíjából.


Ha valaki igennel válaszol meg tudná írni, hol találok erre törvényt?


Köszönöm!


2011. jún. 9. 21:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező! Köszönöm a "minőségi" választ, sajnálom, hogy neked ennyire fáj az igazság.

Elárulok egy nagy titkot, mert jobb, ha tudod, mivel basznak át titeket a legjobban a fizetős szakokkal kapcsolatban: én megdolgoztam ezért a pénzért. Fogtam magam és elmentem szépen dolgozni, és mellette csináltam a sulit. 3 éven keresztül napi 3-4 órákat aludtam, mivel 12 órát dolgoztam. Sőt, ne is vegyünk engem, vegyük az olyan csoptársaimat, akik tényleg a mélyszegénységből jöttek Bp-re, tudod ők tényleg nagyon csórók voltak, mégsem akarták magukat lejáratni azzal, hogy "segélyből" jutnak be egyetemre. Elmentek szépen dolgozni, irodai csicska munkára. Ennyi. Az én szüleim sem gazadagok, elhiheted. Panelban élek, Lidl-ben vásárolunk, nem nyaralunk, nem járunk étterembe.


Ennyit arról, hogy mivel etetnek meg titeket, hogy csak a gazdagok tanulhatnak fizetősön. Talán túl kellene azon lépni, hogy mindenki alanyi jogon elvárja, hogy az olyan adótermelők, mint én, eltartsák csak azért, mert érdemnek van nyilvánítva az, hogy hátrányos. Akkor ki a hátrányos helyzetű? Az, aki tanul és mégsem kerül be, vagy az, aki két nyelvvizsga bizonyítvánnyal felérő plusz pontot kap olyan dologért, amiről senki sem tehet?


Én senkinek sem kívánom ezt, amit nekem és a hozzám hasonlóknak végig kellett csinálni, nem is ezért írtam.

Köszönöm, hogy elolvastad, remélem, megérdemled majd a bejutást.

2011. jún. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%
22:09 Hidd el, többre fogsz menni ilyen hozzáállással, mint az, aki csak protekcióval akar bekerülni. Attól, h vkit egyedül nevel az egyik szülője még nem feltétlenül lesz vki csóró. Ha van interneted, akkor már van plusz pénz, ergo nem vagytok ti annyira szegények.. meg pénz nélkül is lehet tanulni, főleg általános és középsikolában
2011. jún. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%

Nem hiszem, hogy hátrányosabb helyzetben lennél, mint az, akinek együtt vannak a szülei, de állandóan veszekednek, és mondjuk az apja nem adja haza a fizetését... sajnos nem egy ilyen "családot" ismerek.


Ha bekerülsz, kaphatsz szociális ösztöndíjat, és ha jól tanulsz, akkor tanulmányi ösztöndíjat is, koleszra is kaphatsz támogatást, gondolom eddig is mindenféle segélyt kaptatok, mert anyukád egyedül nevel.

Attól, hogy nincs sok pénzetek, és nehéz otthon, lehet tanulni, főleg érettségire.

2011. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem köszöni a tanácsokat, de nem ez volt a kérdés. Az volt, hogy kaphat-e ilyen jogcímen pluszpontot. Próbáljatok válaszolni erre.
2011. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy újra a kérdésemre válaszoltatok.


Azt hiszem, ti nem tudhatjátok, hogy milyen az én életem, (ahogy én sem, hogy milyen a tiétek.) Azt viszont nehezen tudom elhinni, hogy ebben a kiszámíthatatlan világban valaki lemond olyan dolgokról (pl többletpont), amik amúgy járnának neki. Aki ezt elfogadja, az meg semmivel sem kevesebb a másiknál, nemes erény a nehezebb utat választani az erkölcsért, de ha belebuksz magyarázd meg a gyerekeidnek, stb. Ebben a mai világban meg semmit sem érsz el "csak úgy", magadért... én legalábbis kiábrándultam az ilyen dolgokból.


Dicséretes, hogy ekkora akaraterő van benned, hogy felvállaltad azt, amit írtál, de ettől még élhetsz kiváltságaiddal. Az élet igazságtalan, valaki éhezik egész életében, a másik kajával dobálózik. Érdekes nekem az, hogy felháborodtok ezen az apróságon, hogy valakinek plusz 20 pontja van, amikor ennél sokkal nagyobb gondok is vannak. Mindegy, én nem tartom magam egy szar alaknak ezért, sajnálom, ha Te annak tartasz. Ha a világ normálisan működne nekem sem volna szükségem ilyen alapokon plusz pontokra, de pl elég szar lett az angol érettségim, és nem ezzel számoltam, emellett tudom, hogy jobb vagyok ennél... csak épp rosszkor kezdtem neki. Sok évet elvettek tőlem, sok pontról lecsúsztam, pótolom, ahogy tudok...túlélek.

2011. jún. 9. 23:03
 16/26 A kérdező kommentje:

22:36:


Internetet olcsón lehet manapság szerezni. Egyébként nem vagyunk csórók, se gazdagok, középosztály. Ennek ellenére származott károm abból, hogy nem volt apám. Nem feltétlenül tartom jogosnak azt, hogy kapjak pontot, legalábbis, hogy ennyit, de elutasítani nem fogom.


Örülök, hogy ennyi ember van, aki soha nem használja ki, ha ilyen-olyan előnyre tehetne szert! Sajnos én egyet nem láttam még... mindegy.

2011. jún. 9. 23:07
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát... igen, igazságos a rendszer. Nekem apukám reggeltől estig dolgozik, édesanyám meghalt, és tulajdonképpen én csinálom az egész háztartást, mégsem kapok 1 pluszpontot sem... Akinek meg 8 általánosos háztartásbeli a szülője, és csak annyi lenne a dolga, hogy leül és tanul, az simán kap a semmiért 40 pontot, míg másnak emelt szintet kell ahhoz tennie... Jah, és így természetesen nem csoda, hogy hiába van meg a 100 pontom a tanulmányi eredményemért, a 8 hónapos éjfélkor fekvés, fél 6kor kelés meghozta a gyümölcsét, és sikerült az idegességgel párosítva egy hihetetlenül borzalmas érettségit írnom... Holott rengeteget tanultam...


És még sorolhatnám a többi " igazságos" pluszpontot.

De ezek a " játékszabályok", amik szerint kell élnünk. S ha van ilyenre lehetőség, azt igenis ki kell használni.

2011. jún. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Az, hogy a sulimat én intéztem, ezt nem azért írtam le, mert példaként akarok megjelenni. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha az ember nagyon akar valamit, végig lehet csinálni ilyen "trükkök" nélkül is. Érdekes, hogy azt írod, hogy te még nem találkoztál olyanokkal az életben (bármikor szívesen bemutatkozom neked :) ), akik ilyenek lennének. Nehogy azt hidd, hogy az én környezetemben nincs fájdalmas példa a protekcióra és az igazságtalanságra, de tudod, én nem ilyen vagyok és ezekben nem akartam részt venni, és lám, valahogy körém is hasonló embereket hozott az élet. Bocsánat, elkanyarodtam a témától.


Az utolsó válaszolónak és a kérdezőnek az érettségiről:


Ha nem jó az érettségid, a következő érettségi időszakban (fél év) újra érettségizhetsz, kijavítva a jegyeidet (ha jól tudom, OH-nál kell kérvényezni ezt, ők a lakhelyedhez legközelebbi helyre küldenek ki vizsgázni, úgy tudom, 10 ezer FT körül van most egy tárgy, de a nyelvek drágábbak). Tehát, nem kell a rossz időszak/épp nehéz feladatsorok miatt nagyon kiakadni, semmi gond, fél év múlva újra egy érettségi azokból a tárgyakból, amikből pontokat vinni akarsz. És ráadásul nem a felvételi hajrában kell izgulni a jegyeidért, hanem már jóval előtte tudni fogod. Ez a (szerintetek rosszul sikerült) érettségi viszont pont elég lenne ahhoz, hogy 1 év alatt, amíg a következő felvételi időszak el nem jön, állami OKJ-t elvégezz. Egy szakma mindig jól jön, mai eszemmel én is inkább így csinálnám.

2011. jún. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Nem merek halasztani. Most kell bejutnom. A mostani kormány és helyzet mellett a holnapot nem lehet kiszámítani, ki tudja mit akarnak a sulival? Mindenhol azt olvasni, hogy nem kell egyetemista, csak munkás (ezzel bajom nem volna, ha azt látnám, hogy egy normális életkörülményt meg lehet vele teremteni, de ez nem így van.), nem kockáztatok ilyeneket.


Egyébként ne haragudj, de nem nagyon tudom elhinni, hogy van aki elutasít minden segítséget, mondván ő akarja megoldani. Nem túl életképes szerintem...van aki évekig keresi az állását. Ha bajban vagy, minden jó jön, bolondság ellökni a segítségeket, szerintem.


Na mindegy. Köszönöm a kérdésemre a válaszokat, bár okosabb nem lettem tőlük... a vitának meg nem látom értelmét, se én nem győzlek meg, se te engem. Sziasztok.

2011. jún. 10. 06:13
 20/26 anonim ***** válasza:
77%

ez kb minden második emberre igaz. még akkor se kapsz töbletpontot, ha az egyik szülőd elhunyt (mint nekem). és ez így van jól!

majd az egyetemen talán kaphatsz szoctámot érte, ha már sikerült bekerülnöd.

2011. jún. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!