Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Többletpont jár felvételin...

Többletpont jár felvételin arra, ha már gyerekkorom óta csak egy szülő (édesanyám) nevel, aki most már nyugdíjas?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelt fel engem és testvérem, de ő már elköltözött, úgyhogy most csak engem nevel a nyugdíjából.


Ha valaki igennel válaszol meg tudná írni, hol találok erre törvényt?


Köszönöm!


2011. jún. 9. 21:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz utána felvi.hu-n , mert én úgy tudom ,hogy ilyesmiért jár pluszpont, ha nem is túl sok. Persze ez nem zárja ki a sok-sok tanulást és felkészülést:) A többieknek meg üzenem, hogy a kérdés nem mások véleménye volt! Nekem is van erről kialakult véleményem, de nem hiszem ,hogy bárki kíváncsi rá!
2011. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
75%

Tudod kedves kérdező, az a baj, hogy a sok szegény ember többletponttal bejut, de nem tudják fizetni és ott hagyják. Ha már gimiben sem volt pénz a taníttatásodra (ahogy írtad), miből gondolod hogy az egyetemet bírni fogod: Nevetséges, hogy egyesek hogyan gondolkodnak.

Nekem nincs pluszpontom és lehet csak költségesre tudok majd menni, viszont tudom, hogy bírni fogom, ha nem bírnám bele sem kezdenék. Nem plusz pontot kellene adni azért, mert valaki nem olyan vagyonos, hanem anyagi támogatást. Ezért tart ott az ország, ahol...

2011. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ez nem a meggyőzésről szól. Igazad van, hogy máról holnapra nem lehet tudni, hogy mi lesz, de ha ész nélkül gyűjtöd a pontokat azért, hogy bejuss, még semmi sem garantálja, hogy el is végzed és hogy a diploma majd valami pluszt ad. Úgy érzed, rossz lett az érettségi, pedig tanultál rá? Ott félévente fogsz "érettségizni". Az érettségi egy IQ-teszt ahhoz képest, amik az egyetemeken vannak, főleg, ha valami nívós szakot néztél ki. Ott fél éved lesz egy tárgyra tanulni, de te 4 év anyagáról mondod azt, hogy nem tudtad jól megcsinálni. Nincs ezzel baj, stressz, nehéz feladatok, ok.


Itt van egy oldal a plusz pontok elbírálásáról:


[link]


[link]

2011. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
52%

"bolondság ellökni a segítséget" - ok, de milyen segítség az, ami belök egy egyetem ajtaján, hogy aztán majd (ne adj' Isten) kiess, hiszen nem "aggyal" mentél?


"ha baj van" - milyen baj van? Mint fentebb kiderült, nincs semmi baj. Egyedül nevel nyugdíjas édesanyád, aki, reméljük, kitűnő egészségnek örvend. Te nagyon ambiciózus vagy, és ez jó, de nem biztos, hogy mások elől kellene elvenni valamit, mert mi van, ha valaki tényleg rászorul és még netre sincs pénze...


"életképtelen" - szerinted annyira életképtelen vagyok, hogy jövő hónapban megyek külföldre dolgozni, mivel kaptam egy nagyon jó állásajánlatot saját magamnak köszönhetően?! :)) Ki az életképtelen? Az, aki az egyszerűbb utat választja (tanul, él, tesz a céljaiért), vagy az, aki sumákol? Ez u.olyan dolog, mint amikor a volt rendszerben aláírták sokan a papírt, hogy belépnek a párba, mert akkor kapnak egy lakást.


Ezt a "segítségelutasítás" dolgot bármire ki lehet vetíteni. Te vajon miért nem gondolkodtál még el azon, hogy mellékkeresettel segíted édesanyádat,ha valóban rosszak a körülmények? Biztos ő sem utasítaná el a segítséged. Ha jól veszem ki a szavaidból, fiú vagy, tehát neked még könnyebben is menne a munkatalálás, mint egy lánynak. (Sajnos, én nem tudok téglát pakolni :D ) Mindegy, nem akarlak meggyőzni, csak rávilágítok arra, hogy az életben mindent meg lehet magyarázni, és azért te is érzed, hogy az indokaid eléggé ambivalensek...

2011. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
"Az, akit középfokú tanulmányai során családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett, illetve aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, illetve rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult vagy állami gondozott volt." Ha ezek közül valamelyiket kapod, akkor jár a plusz pont is, ha nem, akkor sajnos nem.
2011. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Eszerint nem jár pont.

2011. jún. 10. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!