Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek idén csökkenni...

Szerintetek idén csökkenni fognak a felvételi ponthatárok az egyetemeken, illetve főiskolákon?

Figyelt kérdés
Szerintem többségében igen, ugyanis idén kevesebbet ér a nyelvvizsga, és ez egy olyan plusz pont lehetőség, amivel a diákok tömeges része el.
2011. jún. 10. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minimális mértékben csökkenni fognak, az egyik az, hogy tényleg kevesebbet ér a nyelvvizsga, a másik meg, hogy lehet, hogy én vagyok rossz emberekkel körülvéve, de szinte az összes idén érettségiző ismerősömnek rosszabbul sikerültek a dolgok, mint ahogy szerette volna.
2011. jún. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, sok a "rossz" eredmény. Remélem tényleg csökken, és felvesznek az áhított szakra :)
2011. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy néhány szakon csökken, de biztos lesz olyan, ahol emelkedik, mert például vannak nagyon erős gimik, ahol annyira nagy a követelmény, hogy simán tudják hozni a legjobb szintet. Igaz, ilyenekből nem biztos, hogy olyan sok van, de aki ilyen helyre jár, attól még én nem hallottam, hogy annyira rosszul sikerült volna, nemcsak a közép, hanem az emelt szintje... Sőt a magyarnál kifejezetten lenézték a feladatsort közép szinten..., holott nem nagy irodalmárok...
2011. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De ha tavaly 407 pont kellett egy karra, és nekem van 410 pontom, akkor gondolhatok a következőre: 407 pont úgy volt tavaly, hogy többet értek a nyelvvizsgák, de így idén akkor lesz egyenlő a tavalyi ponthatárral, ha most 400 lesz.

Tehát (2010) 407 pont = (2011) 400 pont

Ha a tavalyi ponthatárhoz képest 5 ponttal emelkedik, az idén még ígyis csak 405 pontot ér. Ami bár kevesebbnek hangzik, mint a tavalyi 407, mégis több a nyelvvizsga miatt. :) Szóval ha mondjuk 7 ponttal emelkednének a ponthatárok tavalyhoz képest, akkor lenne idén átlagosan egyenlő a 2010-es ponthatárokkal.

2011. jún. 10. 16:33
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
én a helyedbe nem építenék arra, hogy csökkennének.
2011. jún. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

*helyedben

Nem erre építek, de szerintem semmi kifogásolható nincs ebben, hogy felvetettem a kérdést.

2011. jún. 12. 02:13
 7/9 anonim ***** válasza:
De van, mivel mégis honnan tudjuk a többiek miylenre írták az érettségit?
2011. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is csökkenni fog bizonyos szakokra a ponthatár, viszont biztos lesz olyan, ahol nőni fog. Én is nagyon remélem, hogy csökkenni fog, mert pont úgy állok ahogy te. XD 319 volt a ponthatár, és nekem most van 321 pontom. Igaz, gyenge eredmény, de nem is vittem túlzásba a tanulást, mert eredetileg nem ide akartam menni, csak átgondoltam a dolgokat. Ahová menni akartam meg 210 pont volt a határ tavaly...
2011. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hanyadik ilyen kérdés és hanyadszor írom ezt le.

Az h csökkenek-e a ponthatárok nagyon sok mindentől függ:

-kevesebb pontot ér a nyelvvizsga

-SZERINTEM idén könnyebbek voltak az érettségik (az h körületted mindenki azt mondja, hogy jobbra számított, semmi nem számít. nagyon sok ember túlértékeli önmagát és emiatt lesz rosszabb)

-nézd meg h első helyen (és egyáltalán) többen vagy kevesebben jelentkeztek-e oda, ahova te

-és egyre kevesebb az olyan ember akinek a nyelvvizsgával megvan a 100%-s nyelv érettségi (2004-2005 körül még kaptál érte)

-a szak sem mind1, vannak olyan helyek, ahova évről évre egyre "minőségibbek" a felvettek

szóval többségében nem fog sokat változni a ponthatár szerintem. ez lehet csökkenés és növekedés is. DE természetesen ezek csak fikciók, kitudja h mi lesz.

2011. jún. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!