Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol tudnék a 2005 előtti...

Hol tudnék a 2005 előtti érettségi rendszerről, valamint a felvételiről olvasni? Valaki, aki a régi rendszerben érettségizett, tanult tovább, tudna mesélni? Csak érdekel.

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Matekból volt egy "zöld könyv", amit négy évig vettünk, abban volt kb. háromezer valahányszáz feladat.Reggel tudtam meg a sorszámokat, hogy melyek lesznek az érettségin.Azt hiszem 6 feladat volt.A magyar egy esszé volt.Három címből választhattál.Erre egy irodalom és egy nyelvtan jegyet kaptál.Ennek és a szóbelinek az átlaga adta a jegyet.Töriből csak szóbeli volt.(most nem tudom, hogy van)Nyelv és egy szabadon választható volt még.Ezekből is úgy kaptad a jegyet, mint magyarból, a szóbeli és írásbeli adta közösen.Én 2004-ben érettségiztem, az utolsó voltam, az újról semmit nem tudok.:(
2011. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Matekból tényleg a zöld könyv volt, abból egy feladat volt, a többi különböző számolás. Magyarból a táblára felírták a 3 lehetőséget, amiből egyet kellett választani és arról írni. Vagy verselemzés, vagy esszé vagy versek összehasonlítása. Töriből nem is volt írásbeli, csak szóbeli.

Reggel 8-kor a rádióban bemondták az érettségi tételeket, így mi is meg tudtuk hallgatni. :D

Az érettségi nem százalékra ment, több, mint a felét kellett elérni és akkor volt kettes. (Ezért nem is értem, hogy miért mondják, hogy mi mennyivel jobban jártunk a számítással, mert ez nem igaz, mert míg most 20%-tól kettes addig nekünk minimum 50%-ot kellett teljesítenünk. És kapunk rá 39 pontot. Mindegy, nem ez a kérdés most. :D )

Az érettségit felvételinél nem igen nézték. Én jogra mentem, el kellett menni megírni az adott szak felvételét és ott el lehetett érni 60 pontot, amit megdupláztak. Így lehetett 120 pontot elérni. Akkor is volt egy másik számítási módszer is, most ez nem jut eszembe. Nekem 116 pontot sikerül, így felvettek. :) És a kutyát nem érdekelte, hogy milyen az érettségim.

Én 2001-ben érettségiztem.

Most megint egyetemre készülök és idén csináltam egy emelt érettségit, mert anno nem számított annyira, hogy milyen, így nem is érdekelt, a jogra készültem, arra tanultam. Most viszont így kevés a pontom, így újra nekifutottam és egy tantárgyból mentem.

2011. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Az előzőnek, én a legelső vagyok.

Én is jogra mentem, és nekem is 116 pontom volt:)

Most gondolkodom egy új szakon, de azt csak merő érdeklődésből.Pont ez a dolog izgatott, hogy mennyit ér a régi érettségim.Ezek szerint nem sokat.Egyébként viccesen hangzik, hogy jogász vagy, és kéttszer érettségiztél:))

2011. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem végeztem el, mert nem érdekelt aztán, 2,5 évet csináltam végig, de utána ott hagytam. A vicc az, hogy jogász lehetnék - ha befejeztem volna - de jelenleg az érettségim semmit sem ér. Mindegy, mostanra jöttem rá, hogy mi érdekel igazából, így a célom megvalósítása érdekében érettségiztem megint, mert így talán lesz elég pontom, hogy felvegyenek. :) Tehát ismerem mindkét rendszert. :D
2011. jún. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá!!Biztos összejön, az a lényeg, hogy megtaláltad.Egy csomó (volt) évfolyamtársamon láttam, hogy nem találja magát, nem tud mit kezdeni, elment a közigazgatásba, annyit keres, mint érettségivel.Nem vagyok benne biztos, hogy sokat vesztettél.Látod, ők soha nem fogják azt mondani, hogy mostmár tudják mit akarnak.Te igen:)
2011. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!