Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira járók! Szerintetek...

Orvosira járók! Szerintetek van okom félni?

Figyelt kérdés

Orvosira jelentkeztem és eddig lelkes voltam meg minden, de most valamiért elbizonytalanodtam, vagyis inkább megijedtem.

Eléggé "jól" tudok tanulni, még olyanokat is, amit nem igazán szeretek és tulajdonképpen meg is van az eredménye általában mindenből (gimi alatt négyesem is alig volt, főleg bioszból és kémiából, úgy, hogy közben még más dolgokkal is foglalkoztam a tanulás mellett), jó képességűnek is tartanak, viszont valamiért elkezdtem rettegni, hogy ha felvesznek egyetemre nem fog menni és kibukok.

Tényleg annyira "véres" az orvosi egyetem, hogy aludni is alig van ideje az embernek annyit kell tanulni, hogy egyáltalán átmenjen vagy ha valaki tisztességgel végigtanulja a szorgalmi és a vizsgaidőszakot (úgy, hogy közben valamennyire lazítani is van ideje legalább év közben), annak azért ott is megvan az eredménye?

Szóval, ha már hozzá vagyok szokva a tanuláshoz, akkor sikerülhet majd normálisan teljesítenem?


2011. jún. 12. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én egyik barátnőmnek heti 2x-i bulizásra is van ideje.

Megszokod, ha odakerülsz, hogy sokat kell tanulni.

Az pedig, hogy milyen lesz a vizsgád, nem mindig a tudásodon múlik - orvosin (meg sok más szakon is) már csak így megy. De egyáltalán nem olyan véres dolog, főleg, ha tényleg elhivatott vagy. Ha az első 3 évet teljesíted, utána már könnyebb.

2011. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tök felesleges előre rettegni. Persze ne bízd el magad, mert akkor könnyű pofára esni.

De ha alapvetően le tudsz ülni a seggedre és tanulni, nincsenek rossz képességeid (márpedig ha eléred a ponthatárt, akkor olyan nagyon rossz képességeid nem lehetnek...), akkor csak elhatározás, szorgalom és kitartás kérdése.


Persze egyetemen azért előfordul néha kisebb-nagyobb igazságtalanság, de nekem az a tapasztalatom, ha vki tisztességesen tanul, akkor az a legtöbbször megtérül.


Gimiben nem voltam vmi szorgalmas. Inkább odafigyeltem órán, meg órák előtt elolvastam az anyagot, és ez pont elég volt a 4-es, 5-ös jegyekhez. Csak a biológia volt az, amit szívesen olvasgattam, abból jó is voltam.

Aztán 11.-ben kitaláltam, hogy orvosi...fel is vettek szerencsére:)

Baromira féltem, hogy nem fog menni, főleg a kémia miatt, mivel azt egyenesen utáltam (fizikából érettségiztem).


De tényleg nagyon nagyon nagyon nagyon szeretnék orvos lenne. Úgyhogy még ha nehezemre is esett, leültem szépen a seggemre és megtanultam az anyagot.

Most másodéves vagyok, és minden félévben 4,6 felett volt az átlagom:)

Szerintem senki nem gondolta volna rólam a gimiben:DD


Jah és mellette van életem is^^ Persze előfordul, hogy a tanulást a bulizás elé kell helyezni, de azért nem úgy kell elképzelni minden napomat, hogy egész nap csak suli és tanulás.

Ha az ember beosztja az idejét, akkor mindenre marad idő:)

2011. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

>> Orvosira járók! Szerintetek van okom félni?


Van, biza. Volt egy ismerősöm, aki szintén oda járt, megbotlott és beleesett egy földön heverő szikébe. Alig élte túl.

2011. jún. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Előre rettegni felesleges, meg közben is igazából. Első félév után belerázódsz, rájössz, hogy mit és hogy lehet/kell csinálni, hogy át is menj, de élj is. No para. Azért annyira nem kell belehalni. Nem mondom, hogy nem tanulok bőőőven többet, mint egyéb egyetemre járó ismerősöm, de ez van, ezt kell szeretni:) azért mégiscsak embereket akarsz/akarunk gyógyítani a jövőben, nem dobhatnak meg minket csak úgy egy diplomával:)
2011. jún. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!