Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi számít bele az alapfokú...

Mi számít bele az alapfokú műveltségbe?

Figyelt kérdés
Jó tudom úhy nagyjából, hogy mi számít bele, de néha van oylan, hogy sok amerikai színész nevét nem tudom, azt sem h milyen filmekben játszik stb. Vagy van, amikor nem tudom, hogy melyik sportágban hány fős a csapat, mennyi ideig tart egy meccs...Szóval ez nagyon gáz? Vagy hogy lehet ezekről tájékozódni, hogy tudjam? Igazából utálok sportot nézni, ezt ezért nem tudom, de ha az a beszédtéma, elég ciki h nem tudok hozzászólni, és ezt senki enm kérdezi ilyenkor h szeretem-e vagy sem...
2011. jún. 13. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj! Ismerek olyan, akit ha álmából felkeltesz is kívülről vágja az összes focicsapat tagját, történetét, mikor kivel, hogy játszottak stb. Ezzel szemben ez az illető egy idegen nyelvet nem beszél (ami azt illeti még a magyart is csak szarul), fogalma sincs mi az a Szigeti veszedelem vagy ki volt Árpád fejedelem. Hogy melyiket nagyobb dicsőség tudni? Valljuk be, Árpád fejedelem ritkán beszédtéma ellenben a sporttal, de én elsüllyednék, ha gőzöm nem lenne a magyar történelemről.
2011. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom az alapműveltségre gondolsz.

Nincs ennek konkrét lehatárolása, egy általános tájékozottságot, világismeretet jelöl.

Én úgy vagyok vele, hogy igyekszem minden infót elraktározni, amivel találkozok, vagy ha valamit nem tudok, utánanézek. Csak gazdagodok a dologgal.

Például ha egyszer kézilabdára terelődik a szó, és nem tudod, hányan játsszák és meddig, legközelebb ha leülsz a net elé, utánanézel.

Ezeket tuti ide sorolnám:

leghíresebb zeneszerzők, filmklasszikusok, filmrendezők, írók-költők és műveik, festők és képeik, sportok, történelmi személyiségek és események, a világ országai, földrajzi ismeretek, aktuális események, híres magyarok, Nobel-díjasok, világ vallásai és jellemzőik, alapvető fizikai törvények ismerete, kémiai ismeretek, biosz (emberi szervezet működése, állatok növények nagyvonalakban), matekból a mindennapi élethez szükséges tudás (minimum!)

Szóval nem az összes focicsapat játékosainak nevét kell tudni, mert az már több, mint "általános műveltség", ahhoz már konkrét érdeklődés kell a téma iránt, amiben elmélyül az ember.

2011. jún. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó. Ebből csak a filmrendezők és a sportok nincsenek meg. Egyet tudok: Steven Spielberg.
2011. jún. 13. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!