Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudhatnám meg, hogy...

Honnan tudhatnám meg, hogy mik ma Magyarországon a legelterjedtebb szexuális úton terjedő betegségek? Egyáltalán hol találok a szexualitással kapcsolatos statisztikákat?

Figyelt kérdés

Fontos lenne, hogy vagy könyvet, vagy netes oldalt mondjatok (lehetőleg megbízhatót), mert a szakdogámhoz keresek anyagot, tehát nem elég, ha leírjátok a szerintetek 5, leggyakrabban előforduló betegséget!

Köszi


2009. márc. 22. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt nem tudom, hogy van-e ilyen oldal a neten, illetve ha van is, akkor mennyire megbízható.

Ha minden kötél szakad, akkor én a Te helyedben a következőt tenném, bár nem éppen a legolcsóbb megoldás, de szerintem megérné:

Bejelentkeznék a városomban két-három nőgyógyászhoz, és tőlük kérnék segítséget a témában. Mivel náluk napi szinten rengeteg nő fordul meg a rendelőben, ők meg tudják mondani, hogy mi a legáltalánosabb fertőzés. Szerintem az orvosok gyakorlati tapasztalatai a legmegbízhatóbbak, ők esetleg el is magyarázzák neked az alapvető tudnivalókat is egy-egy fertőzéssel szemben. És ha látják, hogy komolyan foglalkozol a dologgal, akkor orvosi újságok szakcikkeit, szakkönyveit is a rendelkezésedre bocsáthatják.

A szakdolgozatban pedig még jól is mutat, ha nem egy internetes cikkre, hanem egy (a városodban neves) szülész-nőgyógyászra hivatkozol, mint "adatforrás".

2009. márc. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát igen...1 hónapja énis ugyanígy voltam, nehezen találtam megbízható forrást, mivel a google sem elég megbízható..de nem volt mit tenni -->google:szexuális úton terjedő betegségek....és elég jó kis anyagokat találtam...
2009. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket mindkettőtöknek :)

Ha esetleg valakinek van még valamilyen remek ötlete megköszönném, mert nem hiszem el, h pl. a Központi Stat. Hivatal nem csinál ilyet :S:( Gyanítom, csak én vagyok a béna...

Vagy nekünk régen pl. mutattak egy térképet Mo-n az AIDS betegek megoszlása, valahonnan nekik is meg kellett szerezni :)

2009. márc. 22. 15:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a KSH-nál nincs ilyen nézd meg az ÁNTSZ-nél ott biztosan van vagy tudnak segítnei. Illetve bőr és nemibeteggondozók

De ha priviben megírod a pontos szakdoga címed lehet tudok ennél többet is mondani.

2009. márc. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :) Szét fogok nézni náluk is, sőt lehet, hogy téged is felkereslek, csak előtte tisztázom mamamban a dolgokat :)

Köszi

2009. márc. 23. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!