Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pesten melyik az a legjobb...

Pesten melyik az a legjobb iskola, ahonnan bárhova esélyed van felső fokon tovább tanulni? Hol lehet továbbtanulási statisztikákat nézni?

Figyelt kérdés

Én 80-ban születtem, tehát teljesen lemaradtam az oktatási újításokról. Most van egy babám és teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lesz vele. Borzasztó, hogy az a nyomás van az emberen, hogy már most - amikor még semmilyen készségét, képességét nem ismerem - tudnom kellene, hogy milyen felsőfokú suli, vagy szakma felé terelgessem.

Szerintem jobb volt régebben a 8 osztály, aztán külön a középiskola, mert akkor elég volt egy jó általánost keresni, aztán a 8 év alatt még lassacskán kiderülhetett, hogy mihez van a gyereknek affinitása.

Ráadásul hallottam olyan suliról, hogy már az sem mindegy melyik oviba járt a gyerek!!! Rémes!!!


2011. júl. 20. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


ezt érdemes átnézni, én 79-es vagyok, értem mire gondolsz.

2011. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"már most - amikor még semmilyen készségét, képességét nem ismerem - tudnom kellene, hogy milyen felsőfokú suli, vagy szakma felé terelgessem. "


Ne terelgesd te semmi felé.

Segíts neki kibontakoztatni a személyiségét, és kideríteni, miben tehetséges. Így ő majd el tudja dönteni, ha oda kerül, hogy mihez akar kezdeni magával.


"Szerintem jobb volt régebben a 8 osztály, aztán külön a középiskola"


Ez most is így van. Jó, persze vannak 6 meg 8 osztályos gimnáziumok, de nem kell ilyenekbe íratni, és akkor külön 8 és 4 éve lesz.


"Ráadásul hallottam olyan suliról, hogy már az sem mindegy melyik oviba járt a gyerek"


Ugyan már, ez egy kicsit azért tényleg túlzás.

Én egy sima vidéki oviba jártam, semmi extra, egy sima no-name vidéki ált. iskolába, de egy remek középiskolába mentem tovább egy másik városba (saját döntés alapján), most meg a Corvinuson tanulok az ország második legmagasabb ponthatárú szakán.

Ha szorgalmasnak, lelkiismeretesnek neveled, és ki tud bontakozni, akkor megtalálja a helyét. Amúgy nem jó, ha te döntesz helyette.


Ajánlom olvasgatásra Ranschburg Jenő könyveit.

De rögtön itt egy cikk bevezetésképp:

[link]

2011. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Borzasztó, hogy az a nyomás van az emberen, hogy már most - amikor még semmilyen készségét, képességét nem ismerem - tudnom kellene, hogy milyen felsőfokú suli, vagy szakma felé terelgessem."


Szerintem ez a mondatom elkerülte a figyelmedet.

A terelgetés egyfajta segítség, mert a jó szülő, aki nem elvakultan a saját elmaradásait szeretné bepótolni a gyereken, igenis tud segíteni az irányvonalak megmutatásában. De éppen erről írtam, hogy nem hogy ilyenkor, de még évekkel később se nagyon látni.

És azért van bennem az a gondolat, hogy nem mindegy milyen iskola, mert sok olyat hallani, hogy valahol 5-ös tanuló, aztán továbbtanulásnál bekerül egy olyan suliba, ahol kiderül, hogy az az 5-ös nem a valóságot mutatta, azaz örül, ha bukdácsolva sikerül neki. És van az ellenkezőjére is példa, hogy a 2-esével felsőbb sulikban akár 4-es is lehet, mert az a 2-es olyan szigorú volt.

Az a kérdés is motoszkált bennem, hogy van-e még a 8 osztályos, aztán külön a közép- és végül a felső suli. Köszi rá a választ. :)

Bár erős a gyanúm, hogy annak is érdemes utána néznem, hogy a mai oktatási rendszerben melyik igazán jobb neki.

Azt hiszem igazán az olyanok értik meg a dilemmáimat, akik hasonló időszakban születtek, mint pl. az első válaszoló is. :(

Szerintem túl van bonyolítva a rendszer és mégis sokkal gyengébbnek tűnik, mint a mi időnkben. Azt hiszem a messze híres magyar oktatásnak lassan annyi lesz, ha így folytatódik tovább. De ez már másik lapra tartozik.

2011. júl. 20. 13:48
 4/4 anonim válasza:

Szerintem se terelgesd...

Ha marhapásztor akar lenni, akkor az lesz.


Hogy valami közelebbit is mondjak, szerintem nem igazán múlik ez a középiskolán... ha valami érdekli, azt meg fogja taunlni.


Nem beszélve arról, hogy ha esetleg tévedsz, hogy őt vajon mi érdekli, akkor egy életre eláshatod magad előtte.

2011. júl. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!