Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégium levelezősöknek?...

Kollégium levelezősöknek? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy átlagban az egyetemeken van lehetőség arra, hogy az egyetem kollégiumában a levelezős hallgató a képzés idejére (pl. két havonta 1 hét) szállást kapjon a kollégiumban?
2011. jún. 15. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, általában van erre lehetőség!

A Nyiregyházi Főiskolán még gyermekfelügyelet is van a vizsga idejére!

Tudom még ajánlani az egyházi iskolák kollégiumait, azok általában olcsóbbak.

2011. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem jellemző, Szegeden például a nappalis diákok zöme is albérletbe kényszerül. A kolik teli vannak, szóval nem fognak valakit arra az egy-egy alkalomra kidobni a kedvedért.

De persze ha van üres hely, általában megoldható a dolog, nyáron általában ki is szokták adni turistáknak, stb, persze a díja így valamivel több szerintem, mint az ottlakó diákoknak.

2011. jún. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Budapestről lenne szó, és a távolság elég nagy( több mint 200km) tehát a kolesz jó lenne. Az általatok említett egyházi iskolák kollégiumaiban lehet egy hétre, vagy napra fizetni a szállást?

Köszönöm a válaszokat!

2011. jún. 16. 00:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előttem szólóval. Természetesen nem dobják ki a nappalis diákokat a szobájukból, de minden kollégiumban van vendégszoba (régen betegszoba - lehet, hogy valójában még most is ezért kell fenntartani üres helyet, hogy vész esetén el lehessen külőníteni a betegeket.)

Minden esetre nem csak levelezős diákok, hanem vendégtanárok is igénybe veszik ezeket a szobákat.

Úgy is laktam több kollégiumban is, illetve hozzám is jöttek így vendégek, hogy ismerősöm helyén, az ő szobájában laktam hétvégén, illetve az ismerősöm a szobatársam helyén. Ez is nagyon kedvezményes volt így, de persze kellett a szobatársak engedélye is hozzá.Na meg persze kell egy jó ismerős, akitől ilyet kérhet az ember. (Azt hiszem még ágyneműhuzatot is kaptam.)


Én a debreceni Katolikus Gimnázium Kollégiumában laktam, nagyon meg voltam vele elégedve.

2011. jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!