Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ÖSD-s nyelvvizsgára szerintete...

ÖSD-s nyelvvizsgára szerintetek fel lehet készülni 20 nap alatt?

Figyelt kérdés

B2 - középfokra


Előtte több évig tanultam, van egy 70%-os középszintű érettségim, kb olyan szinten még emlékszem a nyelvre.


2011. jún. 18. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is ÖSD-re készülök és én hétfőn érettségizek, írásbelim 80%-os lett. Én a nyarat még végig tanulom.

Szerintem sok gyakorlással az írásbeli része teljesíthető, de a szóbeli része szerintem nehezebb, mint máshol. Kevésbé lehet felkészülni és begyakorolni. Szerintem a 20 nap még intenzíven sem elég a felkészülésre.

2011. jún. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de a közép érettségi alapfokú nyelvtudást igényel, az emelt érettségi van B2 szinten. Szóval az a 70%os közép érettségi alapján nem tűnik túl esélyesnek, hogy 20 nap múlva már középfokú nyelvvizsgát tegyél le sikeresen.
2011. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70% elég kevésnek tűnik az ÖSD-hez, de ki tudja. Ha már jelentkeztél, akkor tanulj ezerrel és szerintem meglehet. Szerezd be a felkészítő könyvet, olvass utána a feladattípusoknak, milyen stratégia kell hozzá. Ha amúgy benne vagy a nyelvben, szerintem menni fog. Amire nagyon feküdj rá, az a hallgatás és a beszéd, többihez ott a szótár. Vonzatokat gyakorold be, főleg az kell íráshoz.
2011. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Már 3 éve annak hogy érettségiztem, azóta már fejlődött a nyelvtudásom. (most már a diplomához kell...) Amúgy főleg a szóbeli részét érzem kritikusnak.

A másik opció, hogy BME-nyelvvizsgára megyek, az egy hónappal később van, de más szempontok miatt kevésbé lenne nekem kényelmes.

2011. jún. 19. 00:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Én BME-n angolból voltam középszinten, de szerintem ez egy nehéz nyelvvizsga. Ez még 2 éve volt, de nem hiszem, hogy sokat változott. Ha begyakorlod a feladattípusokat, szerintem az ÖSD a legnyerőbb a németek közül. Ott egyébként mindenféle németet lehet használi! :D Pl. mindent írhatsz ss-sel, ahogy a svájciak, el kell fogadniuk. Amúgy az ÖSD nagy előnye az is, h nincs fordítás. Az nagyon szívatós tud lenni szerintem, nekem BME-n sokat vontak le abból, pedig mostanra már origo felsőfokom is van. xD
2011. jún. 20. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és ha csak a szóbeli a szempont, akkor viszont lehet, h az ÖSD-vel te nem jársz jól, ugyanis azt minden résztől külön számítják. Tehát a szóbelin nem mondjuk szóbeli és magnó van, hanem csak a szóbeli számít, és abból így 60% kell, nem 40%, mint egy szegmensnél. A BME-n egyben számolják a magnó+szóbelit.
2011. jún. 20. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!