Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 év alatt egyedül fel lehet...

1 év alatt egyedül fel lehet készülni egy felsőfokú angol nyelvvizsgára? Milyen könyvekkel? Továbbiak lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nincs pénzem finanszírozni egy magántanárt. Viszont, szerintem a könyveket megtudnám venni hozzá. Tudnátok ajánlani olyan könyveket, amikkel sikeresen feltudnék készülni?


Középfokúm nincs még, de a felső előtt azt mindenképp leteszem. Eddig egyszer próbálkoztam a TELCen, ugyancsak egyedül, 5 pont híján nem sikerült.


Ahhoz ezek a könyvek vannak meg:

- 1000 questions 1000 answers (Társalgási gyakorlatok az angol 'A' típusú nyelvvizsgákra) --> most jöttem rá.. hogy ez alapszintű lenne az 'A' maitt(?), a papírja is sárga (régi), gyártási szám nincs, ahj.

Akkor ebből meg is kell vennem az újat.

- Timár Eszter: Words, words, words (Tematikus angol szókincsgyűjtemény érettségizőknek és nyelvvizsgázóknak)


Ez így elég karcsú.. Azért gondoltam, hogy egyből a felsőfokú könyveket venném meg, mert sokkal egyszerűbb lenne már egyből azt tanulni. Lehet többet tudnék a középszintűn, de az persze csak előnyt jelentene.


Tehát, milyen könyveket tudtok ajánlani? Ami esetleg Nektek is bevált..


2011. okt. 1. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges ilyenekre költened. Ha majdnem meglett a középfokúd, akkor nem vagy kezdő: a nyelvtant tanuld meg vmiből, tök mindegy milyen könyvből, ezen kívül pedig olvass amennyit csak tudsz angolul! szótárazd ki a könyveket amiket olvasol, tanuld meg a szavakat, kezdj el nézni vmi angol nyelvű sorozatot angol felirattal, nagyon gyorsan felkészülhetsz a felsőfokúra.
2011. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

figyelj ha nem sikerült a középfokúd akkor a felső végképp nem fog...

inkább készülj fel normálisan és tedd le a középfokút

felsőfokúra iszonyat nehéz felkészülni ott az lenne a legjobb ha kimennél 3 hónapra mondjuk dolgozni vagy akármi és akkor már jó formán az irásbeli részre kéne "gyúrni..."

2011. okt. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Joola ***** válasza:
100%
CAE Gold elég jó, Cambridge nyelvvizsgára készít, ami a legnehezebb, viszont ebben biztos lehetsz, h minden benne van. Nyelvtanhoz: Cambridge- Advanced Grammar in Use. és mindenképp ajánlanék egy tanfolyamot! nem kell, hogy magántanár legyen, csoportban úgyanúgy tudsz fejlődni. nem tudom merre laksz, viszont Pécsen pl 500/órában indulnak kiscsoportok anyanyelvi szintű tanárral.
2012. márc. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!