Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar szóbelin hogy kell...

Magyar szóbelin hogy kell elérni a 10%-ot?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy összesen kell meglennie a 10%-nak..azaz nyelvtan+irodalom.

Na de akkor lehet olyat is hogy irodalomból 6,nyelvtanból 4? És akkor átengednek?

Nem kevés ez egy kicsit?


Vagy esetleg irodalomból 10,nyelvtanból meg egy erős ,,nem tudom" és akkor is megvan?


2011. jún. 19. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Hol olvastad ezt a hülyeséget? Külön-külön meg kell lennie a 10%-nak. 2.5 pont... Mi ebben olyan nehéz?
2011. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első válaszoló: ne hülyeségezd le könnyelműen a jó beírást, ugyanis az a hülyeség, amit te írtál. Duplán is, mert nincs fél pont. A kérdezőnek meg mateklecke: 50 pontnak a tíz százaléka 5, nem tíz. Összesen öt pontot kell elérni. Aki erre sem képes, az menjen úttakarító segédmunkásnak. Bár szerintem már az is gáz, ha valaki a kettes határát akarja a szóbelin belőni. Igazad van: ez kevés, nem kicsit, nagyon. De ilyen a rendszer, a hülyéket is támogatja az érettségi megszerzésében.
2011. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De akkor miért van szükség póttételre?
2011. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hogy mindenkinek legyen esélye, aki pont egy tételt nem tud, és abba belehúz. Attól, hogy együtt számítják a két tárgyat és nem külön, a póttétel se értelmesebbé, se értelmetlenebbé nem válik.
2011. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De nyelvtanból és irodalomból is 50-50 nem? azaz 100pont annak a 10%-a tíz pont..vagyis irodalomból 6 nyelvtanból 4.(?)
2011. jún. 19. 15:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Arra értettem a póttételt, hogyha valaki nem tud egy irodalom tételt, akkor újat húz belőle függetlenül attól, hogy a nyelvtant milyenre teljesíti. Innentől kezdve mégiscsak van egy minimum szint, amit el kell érni.
2011. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező:

25-25 pontos a nyelvtan és az irodalom szóbelid.

2011. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jaaa...akkor már értem:D
2011. jún. 19. 15:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem húz újra. Ha valamelyikből megvan az 5 pontja, akkor nincs póttétel. Ha nincs meg az 5 pont, mind a kettőből újra kell húzni.
2011. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem így volt, de akkor ezt túl is tárgyaltuk szerintem.
2011. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!