Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok, szükségem lesz ezekre?

Orvosisok, szükségem lesz ezekre?

Figyelt kérdés
Elsősorban a fizika könyvekre gondolok, kb 0 a tudásom, a gimis fizika könyvek kelleni fognak az egyetemen? Jelentenek majd bármilyen segítséget? Vagy eladhatom őket? (Csak, mert most lenne rájuk vevőm.) Azt hallottam a biológia könyvektől is megválhatok, egyedül a kémiát érdemes megtartani, az kapcsolódik az ottani tananyaghoz. Mennyiben igaz ez?
2011. jún. 24. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
szia. jó kérdés...ezekre én is kíváncsi volnék. te melyik egyetemre mész?
2011. jún. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mind a fizika, mind a biológia, de főleg a kémia szükséges. viszont ha van rá vevőd, szerintem jegyzeteld ki a lényeget aztán add el, az egyetemen úgyis elmondják.
2011. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szeptemberben leszek 5. éves, ezért nem biztos, hogy frissek lesznek az infóim. Én annak idején emelt kémia + emelt biosszal mentem az egyetemre, fizikából pedig csak átlag középiskolás tudással (vagyis semmi tagozat, fakt vagy hasonlók), vagyis mondhatjuk, hogy tényleg csak a nagyon alapokat tudtam. De még azokra az alapokra sem volt szükség, mert szinte köszönő viszonyban sincs az elsős biofizika a középiskolás tananyaggal, annyi bennük a közös, hogy mindkettő nevében szerepel a "fizika" szó. Arról nem is szólva, hogy biofizikából is van tankönyv, amiben le van írva sok dolog...


Szóval, nyugodtan eladhatod a középiskolás fizika könyved. A biosz könyveket is (milliószor részletesebbek az egyetemi könyvek, ráadásul a középiskolás anyagban 1-2 dolog rosszul van). A kémia (pláne ha emelt szintre készít fel) még jól jöhet majd az orvosi kémia során, de később arra sem lesz szükség.

2011. jún. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Főleg az utolsót. Igen,én is azt hallottam,hogy csak a kémia van köszönőviszonyban, ezért hiába lesz fizika,ha semmi köze hozzá..így azoktól megválok.
2011. jún. 24. 17:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most vagyok, remélem már nem sokáig első éves, úgyhogy friss infóval szolgálok :)

Biosz-kémiával jöttem, ezért a fizikakönyvemet eltettem én is, biztos, ami biztos. Hát kár volt, mivel tényleg semmi köze a középiskolásnak ehhez, amit itt vettünk.

Biosz szerintem nem igazán kell, illetve az állatos-növényeset biztos eladhatod :)

Kémia jól jöhet még első félévben, én azt megtartanám!

2011. jún. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!