Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok, erdemes megvennem?...

Orvosisok, erdemes megvennem? Sobotta anatomia atlasz

Figyelt kérdés
Svajcban nyaralok jelenleg rokonoknal, itt 18 ezerert megtudom venni a sobotta anatomia atlaszt, raadasul nem 2007-es, mint az otthoni legujabb. Otthon kb 30-40 ezer egy ilyen, raadasul regebbi kiadas, tudom, hogy majd evkezdeskor kaphatunk tamogatast stb, de ennyit ugy se fogunk, es csak ezt az egy konyvet, vagyis harom konyvet szeretnem megvenni. A fontos reszek latinul vannak, de ami nem az abranal van az termeszetesen nemetul. En nem tudom vajon a magyar konyvekben magyarul is benne van, vagy az abraknal csak latinul? Es ami ott alul van, az nagyon fontos dolog? Jo, most ez lehet hulye kerdes, de tobben mondtak, hogy az abra a lenyeg, es amit arrol meg lehet tanulni, mindig csak valami keves kiegeszites van ott, meg persze az eloszo az olvasohoz, ezek nemetul. Nos nemetul kb. felsofokon tudok-meg nincs rola papirom, nem az a cel- viszont azt a keves dolgot, ami melle van irva nemetul nyilvan nem ertem, mert szakmai, es valoszinuleg a tanar is magyarul fogja azt mondani, hamar oda se nemetul van irva. Es talan ez nagy nehezseg lenne, viszont nem vagyunk eleresztve, orulnek, ha ilyen kedvezoen tudnek egy ilyen konyvet megvasarolni. Mit gondoltok, erdemes? Vagy inkabb ruhazzak be egyszer 30 ezeret erre, hisz ugyis sok-sok evig szukseges lesz, vagy vegyek majd egy oreg, talan kicsit elhasznalt konyvet 20ezerert itthon? Mert sajnos a hasznalt orvosi konyvek se tul kedvezoek. Illetve szerintetek van kulonbseg az egy illetve harom kotetes sobotta kozott, mert valamiert az egykotetes itt dragabb, pedig pont forditva gondolna az ember, vagy minimum egal.
2011. aug. 15. 16:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Hát 18 ezerért eléggé jó üzlet. Viszont azt nem tudom, hogy az a könyv mindenhol a latin kifejezéseket használja-e. A németeknek egy csomó mindenre van szavuk....
2011. aug. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
sztem nyugodtan vedd meg! Nagyon megéri! Én is használtam már könyvtárban angol és német Sobottát, ugyanúgy meg lehet tanulni mindent belőle. Legfeljebb majd kicsit szótáraznod kell az első pár 7ben, amíg nem értesz minden német szót. A többkötetes/egykötetes változat sztem ugyanaz.
2011. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
2011. aug. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Kb majdnem minden latinul van a Sobottában, max ilyenek nem a lap tetején, hogy kar, láb, felső végtag, alsó végtag, koponya. ezeket pedig egy alap-középfokú tudással meg lehet fejteni. Pesten a tk támogatást pedig nem kell feltétlenül könyvre költeni, mert nem utalvány formájában adják, hanem kpban (utalják).Úgyhogy vedd meg! Itthon akciósan 38ezer ft.
2011. aug. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
itthon a sobotta kétkötetes, de külföldieknél látni egyköteteseket, pl németeknél, amennyit láttam belőle, szerintem az jobb!
2011. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig nem feltétlenül jobb az :). Vannak év eleji akciók, ahol pl. a két kötetes+ kiegészítő füzetes Sobotta 18 volt, ha jól emlékszem, viszont a legújabb kiadás. Én a magyarban jobban tudok tájékozódni, és a német nyelvűben egy csomó szakkifejezés más (még a latin is, pedig arról azt hinné az ember, hogy nem), szóval nekem a magyar jobban bejött, de persze tedd, amit jónak látsz.
2011. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Tehät a magyar nyelvu sobottaban sincsenek meg a dolgok magyarul? Nem tudom sajnos ezt a kerdest ertelmesebben feltenni. Nekem kicsit furcsa, hogy rengeteg dolog van ott, amit ugye nem tudok magyarul mi, de tudni fogom latinul, na de honnan fogom tudni magyarul? Mert azt tudom majd, hogy hol van, de a magyar megfelelojet a szonak nem. Lehet tenyleg csak azert nem ertem, mert meg csak most leszek elsos, de ertitek, hogy mire szeretnek kilyukadni?:) Egy tapasztalt ember segithetne. Ha a nemetet valasztom-egyebkent is tervezek majd nemet szaknyelvet tanulni- akkor vasarolnom kell majd hozza egy nemet-magyar orvosi szakszotart? Mert ugyan beleneztem a konyvbe, de azert nagyon nem olvasgattam, szerintem ami a magyarban latin az itt is, hiaba van mas szavuk ra, legalabbis en igy gondolom, hogy ez egyseges.
2011. aug. 15. 18:33
 8/24 anonim ***** válasza:

Egy csomó dolgot nem fogsz tudni magyírzl, csak latinul:D Mert mondjuk a csontoknak van magyar neve, de minden kis szirszar kiemelkedésnek, bütyöknek, lyuknak, dudornak, érdességnek, vájatnak nincsen.

Szokd meg:)

2011. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
18 ezerért akciósan a Sobotta ?????? Hát azt megnézném! Én tavaly vettem akciósan, nem tudom pontosan mennyiért, de 35-40 között volt! És felsőbbévesek azt mondták, h ilyen olcsó még sose volt :D Úgyhogy a 18 az felettébb érdekes :) A funkci kerül kb 17ezerbe.
2011. aug. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
az elején még szótárazgat az ember, igen, emlékszem én is ilyen most már alap dolgot kiszótáraztam, h sulcus, fissura, tuberculum és társai, de aztán rájöttem, hogy elpazaroltam az időmet, aztán második félévben már egyáltalán nem szótáraztam, megtanultam latinul aztán kész, úgyis azt kérik :) Meg van egy alap szókincs, ami ráragad majd az emberve akarva, akaratlanul is!
2011. aug. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!