Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg sok kb...

Hogyan tanuljak meg sok kb 200-300 évszámot + kb 200 személyt 9 hónap alatt úgy h meg is maradjon? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
tudom h rengeteg idő az a 9 hónap de az évszámok sose voltak az erősségeim amit most megtanulok sztem elfelejtem decemberre majd kb...jövőre felvételizek egy suliba 4 éves töri kell ókortól napjainkig...Történelmi adattárat vettem ami viszonylag jól ki is fejti h pl ki volt Napóleon 8-10 mondatban.De az Évszámok:S meg a mellettük lévő események főleg a 1-2ik VHban:S aol kb havonta követik egymást az események:S valaki valami jó módszert erre?HELP!
2011. jún. 25. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden nap megtanulsz 10-et. Ez így kb. másfél hónap, nem intenzív tanulással. A negyedik hónapban megint eljátszod ugyanezt, és az utolsóban is. Ha háromszor így végigmész rajtuk, tutira megmaradnak.
2011. jún. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen,megpróbálom:) Még várok tanácsokat:)
2011. jún. 25. 01:47
 3/6 A kérdező kommentje:
Várj bocsi félre értettem.. h érted h minden nap? ha egy héten meg tanulok 5 nap 10-10et akkor az másfél hónap alatt 300,úgy h rohadtul félre értelmeztem:/ leírnád légy szíves pontosan,hogy is értetted?
2011. jún. 25. 01:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig nem olyan bonyolultan írta le. Napi 10 évszám (+ a személyek). Másfél hónap alatt megvagy vele. Aztán később újra előveszed, megint megtanulod. Megint szünet, végül harmadjára is átismétled mindet.

A módszer hatásosságát nem értékelem, nem voltam még ilyen helyzetben (nem is leszek már valszeg...), csak értelmezni segítettem.

2011. jún. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy számoltam, hogy van legrosszabb esetben 300 évszám és 200 személy, ez összesen 500 adat. Ebből napi 10et megtanulsz, azaz 10 évszámot vagy 10 személyt, vagy 5 ilyet, 5 olyat, talán az a legjobb. Így 50 nap kell, hogy az 500-zal végezz, ami kb. másfél hónap, kicsit több.

De természetesen ez a 10 csak egy példa, ez az, amit kényelmesen lehet teljesíteni minden nap, 5-10 perc alatt. De az sem gond, ha többet tanulsz meg, akár ha 3 nap alatt bevágod az egészet, a lényeg az, hogy legalább háromszor tanuld végig. A harmadik alkalommal már úgyis csak elolvasod és bólogatsz majd, hogy jaja, ezt tudom, ezt is tudom... :)

2011. jún. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tűnik rosznak megpróbálom! köszike:)
2011. jún. 25. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!