Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok valahova egyetem...

Mit gondoltok valahova egyetemre vagy fősulira felvennének majd?

Figyelt kérdés

Szóval most igy stabilanmeg voltam 3.2 10.ben. Ha még hajtanék a következő két évben, és tegyük fel az érretségim is jol sikerül.

Most szakközépbe járok. Ide ugy jöttem hogy tényleg később ezzel akarok foglalkozni meg minden. Időközben rájöttem hogy nincs hozzáhuzalmam / jó valamilyen szinten el tudok lenni benne de nem ugy ahogy kéne/ egyik okom ez hogy mennék

másik meg hogy már eléggé elegem van abból is hogy család elég hülyének tart és bizonyiték képp.


2011. jún. 27. 17:11
 1/4 anonim válasza:

Ha bizonyítékképp akarsz egytemre menni az cska idő pocsékolás. Ez függ attól is hogy melyik képzésre akarsz menni.

De vannak nagyon jó okj-s iskolák is, oda nem kell felvételi, csak egy olyan szakmát kell választani amiből nincs túlképzés.

Meg ha jól sikerül az érettségid akkor minek néznék az átlagodat :-)

2011. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hááát...ahhoz nagyon bele kéne húznod a köv. 2 évben...

persze, ha nincsenek nagyravágyó céljaid, "csak" vmilyen diplomát akarsz, akkor annyira nem lesz vészes..de annak meg kb. semmi értelme...sztem

meg szakközépben nehezebb felkészülni az érettségire, mert ott inkább a szakmai tárgyakra mennek rá tudomásom szerint...

de sok sikert! (ja, és ne másoknak, hanem magadnak bizonyíts! valszeg végigdolgozod az életedet, úh nem mindegy, h hol teszed majd)

2011. júl. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

mondjuk igy idén eléggé lesz*rtam a tanulást a tárgyak nagy részéből csak két olyan tantárgy volt amivel ugy voltam hogy csak engedjenek át és jólvan de az már hogy átmentem 3.ba igy kiment /szerencsére/

de mondjuk még azt se tudom hogy ebből diploma lesz-e mert lehet hogy csak valami felsőfokuszakképzést keresek de nem tudom még mert nagyon azt se tudom hogy mi érdekelne...

2011. júl. 5. 17:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát előbb azt kéne kitalálni, hogy mit akarsz csinálni. Addig kár azzal foglalkozni, hogy vajon "bárhová" felvennének-e. Inkább tanulj jól, hogy majd amikor kitaláltad, mivel akarsz foglalkozni, ne legyen abból gond, hogy ellébecoltad a tanulást.

Mondjuk én sose voltam egy hajj de jó tanuló, mert kb. így álltam hozzá, mint te. De az érettségim jó lett, arra sokat készültem, fel is vettek oda, ahova menni akartam, az egyetemen meg elég jól teljesítek, mert azt tanulom, ami érdekel, így van motiváció, még az olyan tárgyakhoz is, amik annyira nem érdekesek.

2011. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!