Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeptemberben kezdtem el a...

Szeptemberben kezdtem el a tanulmányaim a debreceni egyetemen, de január óta nem járok be. Ha bemegyek tanulmányira adnak-e ki diákmatricát erre a félévre, vagy iskolalátogatásit?

Figyelt kérdés
Az Egyetem tanulója vagyok még, mert nem szűnt meg a tanviszonyom, de a második félévre nincs matrica a diákomon, adnak-e ki nekem matricát vagy legalább egy iskolalátogatásit?
2011. jún. 28. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Tavaszra milyen félévre jelentkeztél be?
2011. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmilyenre, mert újrajelentkeztem máshova, ezért feleslegesnek tartottam bejárni.
2011. jún. 28. 10:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Amely egyetemeket én ismerem (és ott neptun van, ahogy a DE-n is), ott ha nem jelentkezel be, akkor automatikusan aktív félévet kapsz, akár felvett tárgyak nélkül is. Gondolom a neptun egységes, ezért nálatok is így lehet.

Mivel aktív a féléved, így kapsz matricát a diákodra.

Iskolalátogatásit passzívon is kapnál, csak annyi lenne ráírva, hogy passzív féléves vagy. Természetesen most kaphatsz olyat is, amire aktív van írva.

2011. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen? Uh, az jó lenne ha így lenne! Köszi!
2011. jún. 28. 10:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy annyi, hogy belépsz a neptunba, és megnézed a státuszod. Ha aktív, akkor jogosult vagy matricára.
2011. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk, aki nem jelentkezik be a félévre az nem aktív, hanem passzív lesz. Arra nem jár matrica, de iskolalátogatási igen, amin az van rajta, hogy a státuszod passzív.
2011. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bementem, közölték h nem vagyok bejelentkezve, tehát nem jár, de passzív se vagyok, mert azt is kérvényezni kell, vagy átiratni passzívra
2011. jún. 28. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!