Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon drága az orvosi egyetem?

Nagyon drága az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Gyereksebész szeretnék lenni és a Debreceni Orvostudományi Egyetemen szeretnék továbbtanulni. Sajnos azt hallottam, hogy egy orvosi egyetem elvégzése nagyon költséges ( az államilag támogatottra gondolok ). Az elhivatottságom megvan hozzá, ebben biztos vagyok, de az anyagi háttérben már kevésbé. Mégis mennyibe kerül havonta?
2011. jún. 29. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
1 millió :S
2011. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
vagyis félévente, nem havonta:D
2011. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
de az államilag támogatott, az épp az , hogy az állam támogatja, szóval nem kell fizetni.
2011. jún. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, én az államilag támogatottra gondoltam, nem a fizetősre.
2011. jún. 29. 18:14
 5/12 anonim válasza:
Debrecenben tán' 800 ezer egy félév, de valóban, ha felvesznek államira,akkor nem kell fizetned, max a könyveket, jegyzeteket, az se 2 fillér.
2011. jún. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
én potés vagyok, nálunk olyan 20-30 ezer a könyv félévente elosztva. amúgy érdemesebb az egyetem saját kiadású jegyzeteit választani, meg bejárni előadásra. a könyvtár pedig azért van, h használd, ezt a sok pénzt mind meg lehet fogni. havi szinten a fénymásolás kb egy ezres- hozzávetőlegesen leosztva persze. és érdemes nem a campusban enni. nálunk sok a külföldi és eléggé az ő pénztárcájukhoz igazítják az árakat.
2011. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A könyvek nagyon drágák? Kötelező megvenni vagy ki lehet venni a könyvtárból is? A kollégium nagyon drága?
2011. jún. 29. 18:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
a kolléguimok kb 10-15 körül mozognak. a könyvek köztül szinte semmit nem kötelező megvenni. viszont nagyon praktikus, ha van saját laptopod... az anyagilag inkább megterhelő. ha van orvos a családodban, akk pl anatómia atlasz, funkcionális anatómia semmit sem változott, azokat ahogy van kölcsönkérheted:)
2011. jún. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

melózni tuti nem tudsz mellette, mert évközben tanulsz mint a güzü, nyáron meg gyakorlat van.


ha nem nagyon csórók a szüleid, akkor tudnak támogatni, és nem halsz éhen. szoctámra, ösztöndíjra érdemes hajtani, abból bejön annyi cash, h a könyveket, fénymásolást elintézd.

2011. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A könyvek drágák. Plusz köpeny, szike, kesztyűk, fonendoszkóp stb...A koli, kaja, buli stb, az minden egyetemen ugyanannyi.

De ha nem álltok túl jól, akkor veszel használt könyvet, vagy fénymásoltatsz, esetleg kihozod könyvtárból, kölcsönkéred...meg lehet oldani.

De ha újonnan veszed a könyveket, az iszonyat sok...

10 ezer alatt nem igen kapsz orvosi könyvet. De az anat atlasz pl. 35 ezer körül van (úgy, hogy ebben már benne van az oh-knak járó kedvezmény). Szövettan atlasz 14 körül, funkci 16 körül...

2011. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!