Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy hónap kijön 30ezer forintból?

Egy hónap kijön 30ezer forintból?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista koleszosként; szerintetek kijön 30 ezerből egy hónap?

Vagy még több? Írjátok meg légyszíves, hogy ti merre felé vagytok és nektek mennyibe kerül egy hónap mindennel együtt!

(kolesz; kaja; pia ; buli ; utazás; plusz költségek!)


2011. jún. 29. 19:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég soktényezős dolog.

A kolik áráról nincs fogalmam, ebben nem tudok segíteni. Az utazás attól függ, hogy milyen messze élsz, hányszor teszed meg ezt az utat. Kaja: gondolom a kolikban nincs fagyasztó, így nem nagyon tudsz sok kaját vinni otthonról, tehát ha a kaján akarsz spórolni, akkor az az utazás költségét növeli. Ezenkívül a helyi közlekedés díja, de ez is függ a várostól.

Buli, pia, egyéb költségek: teljesen egyénen múlik, én havi 100-ból sem jövök ki mindig.

2011. jún. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy koli 10 ezer átlagosan, akkor marad 20 ezer. Ebből megélni szerintem esélytelen. Egy bérlet 3-4 ezer, ha messze laksz, és havi egyszer mész haza, az csak 5 ezer. Durván marad 10 ezred egy hónapra kajára. Ennyiből nem lehet. És akkor még nem fénymásoltál könyveket, nem nyomtattál beadandókat, nem ittál semennyit.
2011. jún. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kollégiumi díjon felül gondolod, ugye?

Szerintem kevés, Budapesten mindenképp, de nem tudom, hogy vidéken mennyibe fájnak a dolgok. (Szerintem ugyanannyiba, csak az albérletek olcsóbbak.)

Nem mindegy, hol, milyen szakon tanulsz, kapsz-e otthonról ennivalót vagy mindent magadnak főzöl, dohányzol-e vagy sem, kávéfanatikus vagy-e vagy sem. Ráadásul egyeseknek - orvostanhallgatónak, bio- vagy vegyészmérnöknek - szüksége van köpenyre, anatómiai atlaszra, védőszemüvegre, egyéb felszerelésre (szikék, kések, csipeszek, stb.) is, nem csak jegyzetekre és élelmiszerre.

Ha a 30-ba beleérted a kollégiumi díjat is, ami lehet 7, lehet 20 ezer is, akkor pláne édeskevés.


Én Budapesten tanulok, vidéki megyeszékhelyen lakok eredetileg (60 km-re), és kb. kéthetente járok haza. Körülbelül ezek a havi kiadások:


BKV-bérlet (havi, diák) 3850

utazások (vonatjegy + lakóhelyemen tömegközlekedés) 4 × 460 (+ 4 × 220)


1. lakóhelyem (albérlet): 20 000

2. lakóhelyem (baráti áron csak rezsi): 12-17 000


Az első hét hétköznapjaira általában (nem mindig) kapok otthonról ennivalót. Utána magamnak kell gondoskodnom róla. Nem dohányzom, csak néha kávézom.

Ha van ennivalóm az első napokra, akkor elég, ha apám hetente 5 ezret ad.

Ha főzök, akkor 7 ezer kell hetente, de a Tescoba járok és mindenből a legolcsóbbat (v)eszem. (Egy borsó-, bab-, kukoricafőzelék virslivel nem is olyan vészes, tésztadolgok, vagy ha folyton az akciókat lesed, olcsó halhoz, húshoz is hozzájuthatsz.)

Bár sokkal olcsóbb, ha összefogsz a szobatársakkal, lakótársakkal és nagy mennyiségben főztök úgymond családi adagot, elosztjátok a költségeket.


Fénymásolni, nyomtatni a CopyGuru-ban szoktam, szerintem ez a legolcsóbb: 6 Forint/lap. Nyelvszakos vagyok, ezért spec. felszerelésre nincs szükségem, de nagyon sokat nyomtatok, fénymásolok, egész könyveket, több száz oldalt egyszerre.

Szórakozás, hm... vannak ingyenes koncertek, keresd meg a kedvenc olcsó-de-jó kiskocsmád, kávézód. Jó időben pedig igyatok fröccsöt, kempingezzetek a szabadban! Én a házibulikra, kollégiumi- és egyetemi bulikra szavazok, ezek olcsóak tudnak lenni, esetleg nincs beugró, stb.


Én kb. 60 ezerrel működöm rendesen, úgy, hogy nem nélkülözöm, nyugodt szívvel veszek egy banánnal többet, és nem sajnálom magam elől az adagokat, és havonta egyszer megyek el valami olcsóbb buliba, és nem ott iszok, hanem előtte. Ebben a 60-ban benne van az albérlet/rezsi is, amivel mázlim van.

2011. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Elég naiv voltam, mert én azt hittem, hogy kijön az EGÉSZ kolesszal együtt 30ezerből!

A többiek válaszát is várom!

Milyen városban vagytok és mennyiből jön ki egy hónap nektek?

Ezt a költséget egyedül, vagy pedig szülő segítséggel fizetitek?

2011. jún. 29. 19:58
 5/19 anonim ***** válasza:
én is azt hittem. most felvételiztem vidékről budapestre.. eddig úgy volt h majd albérletet összedobunk bnőimmel. de nem fog menni,mert akkor is min 20ezer havonta. plusz ugye rezsi..úgyh maradna a kolesz. minden olyan gázos. itt vidéken nem találok munkát sem, így félretett pénzem se lesz. abban reménykedem hogy pestre egyik felsőfokú szakképzésre sem vesznek fel, és itt vidéken tudok pótfelvételizni. mert am hülye voltam, és itt is ugyanaz a suli van...csak azért nem jelöltem ezt meg, mert már el akartam menni itthonról. dehát minden olyan nehéz:/
2011. jún. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A kolesz 10 havonta. SZTE szerencsére fizeti a bérletet, így arra nincs gond, a többi attól függ, mik az igényeid.

Olcsó kenyéren, és vízen ki lehet húzni a maradék 20-ból. Ha viszont olyan luxuscikkekre is szükséged van, mint hús, kávé, esetleg bulizni is elmennél néha, simán elmehet egy hónapban 40-50 ezer (igaz, én ott szereztem be a ruhatáram felét, arra ment el nagyon sok). 40 alatt szerintem ne igazán reménykedj, ha normálisan akarsz élni.

2011. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én budapesti vagyok, de Debrecenbe járok egyetemre. Kiskoromban itt laktunk, így van egy üres házunk itt, abban élek, nem kell albérleti díjat fizetnem.

Nagyon kevés az a pénz. Ahogy írták olyan "luxus" cikkekről kellene lemondanod, mint hús, meg kávé :D Ruhákat akkor még nem is vettél magadnak, az ötvenkettedik körömlakkról nem is beszélve, ha lány vagy, akkor ezek azért elég fontos szempontok.

Egyetem mellett dolgozni nem tudok, így a szüleimre vagyok utalva, szerencsére egyke vagyok.

2011. jún. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Jó, hogy feltetted ezt a kérdést, én is hasonló problémával kerülök szembe valószínűleg szeptembertől. :S És én is 30 ezret gondoltam egy hónapra, de olvasva a hozzászólásokat, már nem vagyok benne biztos, hogy el merek majd menni... Te hol lennél koleszos?
2011. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szegeden beleszámítva a 9k kolidíjat, buszköltséget, és az ottani költőpénzt (kaja, jegyzetek, alkohol) kijövök 37k-ból, elég szűkösen.
2011. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a koli 9.000, bérlet 3.500, hazajárkálás 8.000 és még nem csináltál semmit. Ez már 20.500 és még se könyvet, se kávéd. (Mindenki a kávét hozza fel, amit meg is értek, mert alig van egyetemista, aki nem kávézik.)

Ergo nem lehet kijönni. Lehet spórolni, pl. olcsó mirelit cuccok (Lidl-ben szokott lenni akcióban), a kávét lefőzitek, nem istantot isztok, nem ásványvizet isztok hanem csapvizet, a könyveket pedig kölcsönzitek. Bulizni persze még nem voltál.

2011. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!