Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha építésznek készülök,...

Ha építésznek készülök, mennyire kéne tudnom rajzolni?

Figyelt kérdés

11.-et kezdem szeptemberben, több mint valószínű, hogy valamilyen mérnökire szeretnék járni. Az épületek/hajók/hidak nagyon érdekelnek.. órákat eltudok lenni ilyenek nézegetésével, de rajzolni igen csak szerény mértékben tudok :D Építészet mellett gondolkodtam még a gépészmérnökin is, de az nem nagyon köt le ennyire...

köszönöm előre is a válaszokat!


2011. jún. 30. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj építőmérnökire. Oda nem kell annyira rajzolni és a hidakat úgyis ők tervezik
2011. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább a másik.

Tesóm építész, fősulin aludni nem volt ideje, néha annyit kellett rajzolnia. Nem is volt annyi vizsgája, de rajzolni nonstop kell. Van rálátásom, másik bátyám is egyetemista, neki közel sincs annyi dolga. Amúgy pedig az építészek munkát sem kapnak. Ezt is a tesóm példája alapján tudom. A mérnöki jobb. Hajókat, hidakat úgyse fogsz tervezni, épületeket igen, de valószínűleg nem te leszel a következő Gaudí, mivel ez Magyarország. Tesóm a tesconál dolgozott és új tescokat tervezett, mikor még volt munkája, az ismert sablont tette át a valóságba. Jól keresett, de nem volt neki túl érdekfeszítő.

Remélem segítettem. :)

2011. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Építésznek jól kell tudni rajzolni, ott annyira nem kemény a matek, viszont folyamatosan rajzolnak, mindig ott ücsörögtek a lépcsőn és rajzolták, amit láttak.

Építőn kemény a matek-fizika, műszaki rajzokat ott is kell csinálni, ilyen művészieket nem kellett.

Ha különleges alakú épületeket, hidakat akarsz tervezni akkor építőre menj, építészen inkább a külsővel, látvánnyal foglalkoznak (4 falat terveznek :P ), építőn pedig az épületek statikájával foglalkoznak, művtöri nincs.

(Szakmában elhelyezkedni mondjuk kapcsolat nélkül alig lehet, de mire Te végzel ki tudja mi lesz)

2011. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Építőn éjjel nem rajzolni, hanem számolni kell, mondjuk azt legalább lehet az ágyon fekve is :)

Rajzolni én nem sokszor maradtam fel, akkor is általában elmaradt munkákkal. Na meg az tervezhetően egyszer kész van-lefekszem, nem olyan, hogy nem bírok kiszámolni valamit órákon keresztül.

2011. jún. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Építésznek nem csak rajzolni kell tudnia jól, hanem be kell adni egy csomó makettet is, ami egyrészt nem olcsó, másrészt rengeteg idő mire levagdosod a darabokat..stb stb. Ez magában nem is lenne gáz, csak amikor nyakadon van két makett és 5-6 db rajz, akkor igencsak röviddé válik a 24 óra.

Építőmérnökin is kell rajzolni, annyira nem vészes sőt a legtöbb helyen már az ArchiCAD-es rajzok mennek, szóval azt sem árt kitanulni. Viszont rengeteg számolás van pl statika, mechanika, szilárdságtan ezek mind mind számolós tantárgyak a vasbetonról és az acélszerkezetekről nem is beszélve.

2011. jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de lényegében mi a különbség az építő és az építészmérnök között? (nem az egyetemi tanulmányokra gondolok, hanem hogy mit kell csinálnia egyiknek, amit a másiknak nem stb.)
2011. jún. 30. 21:25
 7/12 anonim ***** válasza:

Építő: hidak,utak,gátak,csatornák

Építész: Köz- és lakóépületek, ipari és mezőgazdasági épületek, stb.

Az építő műszakibb, kevesebb rajzzal, de az építészetnek is van műszaki része, azt nem tudod megúszni.

A két szakma régen jobban összefonódott, de amióta a kamarák kölcsönösen fúrják egymást, azóta az építő nem tervezhet házakat, az építész meg nem lehet statikus (legalábbis nehezen)

2011. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat! egyre világosabb hogy inkább építő szeretnék lenni :)
2011. jún. 30. 21:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Én építőn tanulok pont azért, mert az építészmérnökihez nem volt elég rajztehetségem. Amúgy akinek a vérében van némi tehetség és kellő eltökéltség, azt fél év alatt egy jó tanár simán felkészíti olyan szinten, hogy felvegyék, illetve ott meg is állja a helyét, erre barátnőm élő példa. Én a pálcika embereknél tovább nem nagyon jutottam, így még mielőtt belevágtam volna feladtam! :)

Őszintén szólva egyáltalán nem bántam meg. Az építőmérnöki szak iszonyat szerteágazó, rengeteg lehetőség van benne! Belőlem pl vízépítőmérnök lesz, nekem az a vágyam, hogy árvíz, illetve belvízvédelemmel foglalkozzak majd, de mesterképzésen még tanulhatok bármi mást is... Az építőkhöz tartozik, az út, a vasútépítés, a csatornázás, a szennyvíztisztítók építése/üzemeltetése, az ívóvíz nyerés/tisztítás és annak elvezetése az emberekhez, a gátak, töltések, hidak építése, nagyobb csarnokok, statikai szempontból bonyolultabb épületek megtervezése, stb.

Ha laikus kérdezi meg mi a különbség az építészek és az építők között, akkor így hallgatóként két dolgot szoktunk mosolyogva megjegyezni... Építész álmodozik, építő épít! Avagy ha látsz egy csilli-villi kacsalábon forgó palotát azt szinte tuti hogy építész csinálta, míg ha egy robosztus nagy vasbeton, külsőre semmit mondó valamit, akkor az építő volt. :) Persze kicsit fúrja egymást néha a két szak, így az ilyen megjegyzések oda-vissza működnek! :) Nekünk nem a látvány a fontos, nem az esztétikai érték, amit majd egy építmény nyújt, sokkal inkább a tartalom, elvégre egy szennyvíztisztítónak kb oly mindegy hogy néz ki, lássa el a feladatát és kész!

Persze a legfontosabb különbség az, hogy az építészek épületeket terveznek, ami emberi tartózkodásra, emberi javak tárolására szolgál, míg az építő inkább építményeket tervez, ami lényegében minden más!


Hogy egy kicsit a hallgatói életről is regéljek, nálunk az éjszakákon át tartó számolgatásokkal gyűlik meg a bajunk. Nem azért mert annyira bonyolult hogy megcsinálhatatlan, egy-egy számolás csak 4-5-8-12 oldal, de olyan apró dolgokon el lehet csúszni, hogy sokszor egyszerűbb ha nem keresi az ember a hibát, hanem kihajítja azt a 8 oldalt, amit már kiszámolt csak abszolút nem reális érték jött ki! Idegesítő tud ám lenni, amikor dobálja ki az ember két órás munkákat az ablakon... :D No meg természetesen egy építőmérnöknél nem lehet olyan, hogy "jólvan ember vagyok hibázhatok". Persze lehet hibázni, de ha az mondjuk egy híd esetében következik be és ne adj isten több 10-en halnak meg a kis számítási hibám miatt, az anyagi kárról nem is beszélve, akkor abból a kis hibából még is egy egészen picit nagyobb probléma lesz, így a tanárok nem fogadnak el kisebb hibákat sem, nagyon precíznek kell lenni!

2011. jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Rajz: egy jó közepes rajztudással is meg lehet lenni az építészkaron. Amennyire kell, annyira megtanítanak rajzolni, max nem leszel ötös szabadkézi rajzból, csak kettes. Buktatni emiatt nem szoktak, aki annyira gyenge, azt eleve fel sem veszik, szal időben kiderül. Később pedig úgyis mindent egy ArchiCAD nevű csodával fogsz elővarázsolni (magyarul géppel rajzolsz, kinyomtatod)

De szerintem is inkább építőnek menj, az építészeten most hatalmas a túlképzés, pang az építőipar, nincs munka.

2011. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!