Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen könyvekkel kapcsolatos...

Milyen könyvekkel kapcsolatos szakmák vannak?

Figyelt kérdés
lassan el kéne döntenem, hogy mivel szeretnék foglalkozni... sokan azt mondják, hogy azzal, amit szeretek csinálni... nekem semmilyen hobbim sincs, csak az olvasás.
2011. júl. 3. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
író, szerkesztő, kritikus, kiadó, könyvkötő, tördelő, nyomdász, tipográfus, múzsa :)
2011. júl. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én például könyvtárosnak tanulok. De megszívtam, mert már látszik a trend, mire munkába állhatok, már nem nagyon lesz a hagyományos értelemben vett könyvtár, csak adatbázisok és hasonlók. Na jó, kis túlzással.

De lehetsz nyomdász (ennek millió ága van, nézz utána, nem tudom mind), könyvkötő, író, lektor, fordító, illusztrátor (grafikus), irodalmár, elhelyezkedhetsz antikváriumban, könyvesboltban, sőt akár nyithatsz is egyet, foglalkozhatsz merített papír bigyók készítésével, az mostanában nagy divat, de például történészként is specializálódhatsz mondjuk a 17. századi könyvekre.

Most hirtelen ennyi jut eszembe :D

2011. júl. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az Óbudai Egyetemen tanulok, a Könnyűipari mérnök szakon, itt van nyomda és média szakirány.

Ezzel a végzettséggel elhelyezkedhetsz nyomdában, szinte bármelyik részlegén (előkészítés, nyomóformakészítés, kötészet stb), én az előkészítésen leszek gyakorlaton, holnap kezdek, nagyon izgulok:D

Én is nagyon szeretek olvasni, imádom a könyveket, de nem konkrétan ezért tanulom ez, de nem bántam meg egy percig se! Elég könnyű ezzel a szakmával elhelyezkedni, kevesen végzünk itt egy félévben, és máshol nem tanítják.

Ami lényeges, matek ÉS fizika Vagy kémia Vagy infó (asszem ennyi) érettségi kell hozzá. A pontszámok nem magasak, de utána tudsz nézni a felvi.hu-n a követelményeknek.

Ha van kérdésed, szívesen válaszolok!

2011. júl. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!